Decăzuţi din drepturi, părinţii care şi-au lăsat copilul mort în pat plâng după alocaţii

Părinţii care au plecat la băut în timp ce băieţelul lor de numai două luni era mort în casă ramân si fără ceilalţi copii. Cel mai rău le pare însă după alocaţiile acestora, care erau singura lor sursă de venit.
Romania TV
19 apr. 2012, 05:52
Decăzuţi din drepturi, părinţii care şi-au lăsat copilul mort în pat plâng după alocaţii

Părinţii al căror bebeluş a murit în pat lângă fraţii lui în timp ce ei erau plecaţi la cârciumă vor fi decăzuţi din drepturi.

Reprezentanţii protecţiei copilului îi vor lua pe toţi cei şapte copii din locuinţa lor. Aceştia se opun, pentru că nu vor să piardă alocaţia copiilor, care este singura lor sursă de venit.

Prin apel la 112, marţi dimineaţa, s-a anunţat că unui copil de câteva luni îi este foarte rău. Ambulanţa a ajuns la faţa locului, însă au avut parte de o mare surpriză când au constatat că în casă nu era niciun adult, doar trei copilaşi. Micuţii se jucau în pat, lângă surioara moara de câteva ore. Medicii au spus că micuţa era moartă de 3-4 ore. Ei au apelat numărul care anunţase urgenţa şi au dat peste părinţii copilului care se aflau la cârciuma din sat. Asta pentru că tot plecaseră după medic şi poliţie.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Tzancă Uraganu, ironizat de propriul frate. Ce a avut de spus Miraj Tzunami la adresa lui: „I-a fost rușine”
Fanatik.ro
Stadionul uriaș care se construiește pe locul unei foste fabrici. Valoarea investiției ajunge la 2,4 miliarde de dolari
Capital.ro
Impozit auto în România. Primăriile iau date direct de la RAR. Șoferii cu mașini vechi vor plăti cel mai mult din 2026
Playtech.ro
Programul maşinii de spălat rufe care consumă cel mai puţin curent. Puţini îl folosesc, dar scade factura considerabil
Adevarul
Momentul în care Putin a fost redus la tăcere la începutul unui discurs adresat liderilor mondiali
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Maseuzele din Cluj, diagnosticate cu lepră, au avut zeci de clienţi. Printre aceștia s-au numărat chiar și artiști de la Untold
iamsport.ro
HALUCINANT! Ce apare în declarația de avere a Liei Savonea: peste 700.000 de euro în conturi și 3 salarii consistente
MediaFlux
Anunțul ANAF privind plata taxelor. Cine trebuie să achite și câți români au făcut asigurare de sănătate DATE EXCLUSIVE
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Ultimă oră: Traian Băsescu, operat de urgență! Medicii au făcut anunțul