Decretele semnate de Klaus Iohannis pe 2 iunie. Ce decizii a luat preşedintele

Preşedintele Klaus Iohannis a promulgat marţi o lege privind siguranţa pe calea ferată şi a semnat un decret prin eliberare din funcţie a unui procuror care a ieşit la pensie.
Romania TV
02 iun. 2020, 10:42
Decretele semnate de Klaus Iohannis pe 2 iunie. Ce decizii a luat preşedintele

Administraţia Prezidenţială a anunţat că preşedintele Klaus Iohannis a semnat următoarele decrete:

  • Decret privind promulgarea Legii pentru aprobarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 73/2019 privind siguranţa feroviară (PL-x 22/17.02.2020);
  • Decret privind eliberarea din funcţia de procuror în cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Lugoj a doamnei Gabriela Drăgan – pensionare, la data de 3 iunie 2020.

Rareş Bogdan, anunţ CATEGORIC: Klaus Iohannis nu va da premier către PSD în următorii ani. Reacţia lui Ciolacu

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Mihaela Rădulescu, un nou mesaj emoționant după moartea lui Felix Baumgartner. Cum l-a numit, de fapt 
Capital.ro
Surpriza verii în Europa: plaja care a depășit Grecia, Italia și Spania
Playtech.ro
Ora la care ar trebui coborâte jaluzelele pentru a scădea temperatura din casă cu câteva grade vara. Așa economisești bani la facturi
Adevarul
Ce s-ar întâmpla dacă Putin nu ar mai conduce Rusia. Răspunsul unui politolog de la Princeton: „Întregul cerc din jurul lui este format din ultranaționaliști”
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a izbucnit în lacrimi atunci când a vorbit despre tatăl său! Nu poate trece nici acum peste pierderea suferită: „E greu de acceptat”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Claude Guillemot, cofondator Ubisoft, și-a pierdut viața în urma prăbușirii unui avion de mici dimensiuni, în Franța
iamsport.ro
Hagi confirmă ”absența importantă” a României de la CM 1994: ”Aveam nevoie de unul ca el. Am fi fost mai puternici”
MediaFlux
Încep recrutările la SRI. Salariile pornesc de la 7.500 lei. Ce posturi sunt disponibile
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?