Delia, vacanță plină de peripeții! Ce a pățit artista în lipsa soțului: „A fost panică, a fost haos”

Delia, o iubitoare înrăită a vacanțelor, și-a făcut bagajul și a plecat la Londra cu soțul ei, Răzvan. De acolo însă, drumurile lor s-au separat. Ce a pățit artista în timpul călătoriei
Alina Costache
17 iun. 2024, 20:28
Delia, vacanță plină de peripeții! Ce a pățit artista în lipsa soțului:

Delia, o iubitoare înrăită a vacanțelor, și-a pus tot ce-i mai bun în bagaj și a plecat spre Londra, alături de soțul ei, Răzvan. De acolo, drumurile celor doi s-au despărțit pentru că Răzvan a ales să plece la Munchen pentru a asista la meciul România –  Ucraina de la Euro 2024, iar vedeta a plecat către Veneția, pentru o excursie în Dolomiți. Însă, până să ajungă la destinație, cântăreața a trecut printr-o mulțime de peripeții.

Delia, vacanță plină de peripeții

De cele mai multe ori, Delia călătorește alături de soțul ei, Răzvan Munteanu. Pasionați de destinații exotice și de munte, cei doi aleg de fiecare dată destinații încântătoare, cu care îi surprind pe fani. Recent, rămasă singură în Londra, Delia a avut parte de un val de peripeții, așa că a ales să le povestească și fanilor ce s-a întâmplat.

Citește și: Câți bani a scos din buzunar Delia pentru geaca de rafie. Artista a făcut furori cu noua ținută. ”Are și mama vreo 4-5 papornițe din astea”

Vedeta trebuia să plece din Londra în Veneția, dar drumul a fost plin de obstacole. Aunsă pe aeroportul din Londra, cântăreața și-a pierdut bagajjul și era să piardă zborul. Aventura abia atunci începea. După ce a ajuns la destinație, artista a rămas blocată în aeoport. Timp de ore bune nu a reușit să găsească un taxi care să o ducă la hotel, iar după ore lungi de căutări, a dat peste un om binevoitor care s-a oferit să o ducă la destinație cu mașina personală. Delia a povestit întreaga întâmplare pe rețelele de socializare.

„Deci am venit din Londra în Veneția, că mânie mă duc în Dolomiți. Răzvan între timp s-a dus la meci, ceva important cu România, nu am înțeles că eu nu sunt cu meciurile. Eu am zis că mă duc la munte patru zile și am plecat din Londra către Dolomiți. Dar a fost haos. Era să pierd avionul de trei ori. Mi-a întârziat zborul, mi-am uitat bagajul, a fost panică, am crezut că pierd al doilea zbor. Dar am prins până la urmă zborul.

Când am ajuns în Veneția m-am dus să caut taxi. Ies, nu sunt taxiuri, 700 de autobuze, dar niciun taxi. Am încercat să caut Uber, dar nu mergea. Nu au Uber. Deci nu puteam să plec din aeroport. Era ceva haos total. Zic nu găsesc mașină… Ce facem? Haide să luam cazare mai aproape, să mă duc pe jos până la cea mai apropiată cazare pe care o găsesc.

Mă rog, am stat vreo oră acolo. Până la urmă vine un nene taximetrist și spune haide că îți comand eu un taxi, că nu sunt taxiuri. Vine un coleg de al lui, un nene în vârstă, care zice: dă-mi 150 de euro cash. Nu aveam cash și uite-mă pe mine cum m-am pus pe o bancă, mâncam dintr-un sandviș și așteptam mila Domnului.

Cum mă plimbam eu pe acolo de la stânga la dreapta încercând să iau un taxi, nu a vrut nimeni să mă ia că era prea aproape, deși nu era aproape, erau vreo 40 de km. Până la urmă îl întreb pe un domn: puteți să îmi dați un număr de taxi sau să ma ajutați cumva că sunt pierdută pe aici. Îmi zice haide că te ducem noi, dar suntem mai mulți că trebuie să ne vină neamurile din Madrid și o să ne înghesuim. Și ne-am înghesuit și am asistat la toate discuțiile lor, despre vacanță, de unde veneau. A fost atât de cringe, eram atât de în plus. M-au dus și la înghețată. Deci eram copilul pierdut”, a povestit Delia, în mediul online.

Citește și: Ilinca Vandici, surprinsă de afecțiunile de care suferă Delia Matache. ”Gândiți-vă ce înseamnă asta pentru o cântăreață”

 

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Dronele FBI au ajuns în mâinile teroriștilor. Amenințare pentru Cupa Mondială: ”Chiar nu ne plac unele dintre echipe”
Capital.ro
Amenzi de 12.000 de lei pentru românii care fac asta în propria curte sau apartament. Noile sancțiuni au intrat în vigoare
Playtech.ro
Unde sunt cele mai ieftine apartamente din Europa. Topul orașelor care atrag tot mai mulți cumpărători
Adevarul
Pîslaru: 40% dintre români la vârsta activă nu lucrează - și cel mai greu abia urmează, când se pensionează decrețeii
wowbiz.ro
Ultimele imagini cu saxofonistul Memiș Selciuc în viață! Ce a apucat să spună înainte să se prăbușească: „Cine știe când…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Carnagiu pe autostrada M1 din Ungaria. Opt persoane și-au pierdut viața după ce un șofer ar fi adormit la volan, iar un microbuz s-a lovit de un convoi
iamsport.ro
Domeniul în care și-a pierdut banii fostul campion cu FCSB: ”E cam grav ce s-a întâmplat”
MediaFlux
SUA ne lasă în pericol în fața atacurilor Rusiei! Decizia lui Trump privind Europa
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți