Denise Rifai, reacție genială după ce coafura ei a devenit ținta glumelor pe Internet. „Asta e important!”

Denise Rifai și-a schimbat radical coafura, iar internauții au reacționat imediat, cei mai mulți făcând glume și ironii la adresa jurnalistei.
Alina Costache
13 ian. 2025, 20:46
Denise Rifai, reacție genială după ce coafura ei a devenit ținta glumelor pe Internet.

Denise Rifai, în vârstă de 39 de ani, este una dintre cele mai cunoscute și urmărite prezentatoare de televiziune din România. Denise a reușit să își clădească o carieră de suces, iar recent și-a schimbat radical coafura, iar internauții au reacționat imediat, cei mi mulți făcând glume și ironii la adresa jurnalistei.

Recent, prezentatoarea de la Kanal D și-a făcut apariția cu o nouă coafură. Asta, în cadrul emisiunii online „În opoziție cu Denise Rifai”, pe care o realizează pentru Gândul. Părul vedetei este mult mai scurt, iar bretonul este mult mai accentuat, forma aleasă amintind de celebra freză a lui Mireille Mathieu. Imaginile cu noul look al vedetei au devenit virale pe rețelele de socializare, jurnalista fiind comparată cu diferite personaje.

Citește și: Denise Rifai, replică de colecție după anularea alegerilor prezidențiale: „Nicio milă pentru trădători, pentru instrumentele lor, pentru propaganda lor sau pentru cei care i-au ajutat!”

„Foarte frumos v-ați tuns, parcă sunteți Alex din Spioanele” (n.r. Spioanele – Totally Spies! este un serial de animație), „Te-a luat dispărut în spate, găsit în față”, „Bună ziua, doamna Rifai, unde v-ați tuns? Vreau să îmi scurtez și eu niște blugi”, „Urmează întrebarea roșie. Este adevărat că v-ați cumpărat scuter?”, „Neti Sandu, după o lună la Vaslui”, „Cineva a pierdut un pariu” sunt doar câteva dintre comentariile care circulă la filmulețele cu Denise.

Denise Rifai, replică pentru cârcotași

Imediat după ce a văzut că a devenit ținta comentariilor răutăcioase, Denise Rifai a ieșit la atac pe rețelele de socializare. Vedeta nu a menționat dacă e perucă sau dacă s-a tuns, dar i-a dat „tag” celebrului hair-stylist George Soare, cel care i-a realizat noua tunosoare. Vedeta spus că „E cool, orice aș face, oamenii vorbesc. Iar asta e important! George soare, ce le răspundem?”, transmițându-le astfel un mesaj cârcotașilor și dând de înțeles că reacțiile internauților nu o afectează.

Duminică, 12 ianuarie, prezentatoarea a revenit la Kanal D în cadrul emisiunii  „40 de întrebări cu Denise Rifai”, cu vechea coafură, interviul fiind înregistrat înainte.

Citește și: George Simion, insinuări periculoase cu Denise Rifai: „Vă place de mine. Eu am recunoscut public că îmi place de dumneavoastră.” / Denise Rifai: „Soția știe?”

DailyBusiness
Ministerul Energiei convoacă un comandament de urgență. Sistemul Energetic Național, monitorizat în plin val de caniculă
Spynews
Este oficial! Când începe Insula Iubirii - Reuniuni la Antena 1
Fanatik.ro
Câți bani face, de fapt, Răzvan Lucescu la arabi: pe ce loc este în top 3 antrenori români. Olăroiu și Chivu, sume colosale
Capital.ro
Prețuri carburanți marți, 30 iunie. Cât costă benzina și motorina în România. Lista celor mai mici tarife
Playtech.ro
Ce s-ar întâmpla dacă ROMATSA și-ar suspenda activitatea. CSAT vorbește despre riscuri pentru întreaga țară, cum ar putea fi influențate zborurile și transporturile
Adevarul
Țara care dă bani proprietarilor de mașini diesel în loc să le interzică. Combustibilul care înlocuiește motorina clasică
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Peste 1.300 de decese au avut loc în Europa, din cauza caniculei, dintre care 1.000 în Franța. Avertismentul făcut de OMS
iamsport.ro
Gigi Becali a ordonat transferul la FCSB, dar atacantul a picat vizita medicală!
MediaFlux
Zodia care va fi lovită de noroc în ultima zi din lună! Pe 30 iunie astrele vor fi de partea acestui nativ
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?