Deputatul grec neonazist care s-a bătut la televiziune îşi dă în judecată victimele

Adevărat tupeu: Deputatul neonazist grec, care a agresat două reprezentante ale Stângii în timpul unei emisiuni televizate, le dă în judecată pentru defăimare.
Romania TV
11 iun. 2012, 13:44
Deputatul grec neonazist care s-a bătut la televiziune îşi dă în judecată victimele

Ilias Kasidiaris, purtator de cuvant al partidului de extremă-dreapta, Chrysi Avgi din Grecia, a anunţat că va da în judecată şi postul de televiziune unde a avut loc incidentul. El acuză angajaţii canalului că l-au reţinut ilegal după bătaie.

Politicianul în vârstă de 31 de ani a declarat că femeile pe care le-a atacat, Rena Duru, deputata Stângii radicale, peste care a turnat un pahar cu apă, şi comunista Liana Kaneli, l-au provocat. Mai mult, el a spus că Liana l-ar fi lovit prima cu un ziar.

În timpul unei emisiuni televizate de săptămâna trecută, deputatul neonazist şi-a ieşit din minţi când una dintre invitate a vorbit despre anchetarea lui în cazul unui jaf armat.

Bărbatul i-a dat trei palme femeii care l-a criticat, după care a aruncat un pahar cu apă în cealaltă invitată.

DailyBusiness
Ramona Olaru, dezvăluiri despre relațiile din trecut. Cum a reușit celebra asistentă TV să evolueze pe plan personal
Spynews
Alex Dobrescu, condamnat la patru ani de închisoare cu executare pentru trafic de droguri! Tatăl copiilor Cristinei Cioran trebuie să plătească 7.000 lei statului
Bzi.ro
Dureros! Ultimul mesaj al soției lui Charlie Kirk, postat cu doar câteva ore înainte de asasinarea activistului
Fanatik.ro
Pep Guardiola și-a ales favoriții din NBA. Cine sunt jucătorii lui preferați din perioada post-Michael Jordan
Capital.ro
Schimbare la toate băncile din UE. Va fi verificat fiecare transfer SEPA. Destinatarul va fi comparat cu IBAN-ul
Playtech.ro
Unde se vorbește limba română în afara României? Ţările în care te simţi ca acasă
Adevarul
Ramzan Kadîrov a ajuns o umbră. De la imaginea de lider dur, la pacient dependent de dializă. Cine conduce, în realitate, statul cecen
wowbiz.ro
Ultimele cuvinte ale Irynei înainte să fie ucisă în trenul din Carolina de Nord! Ce a apucat să spună înainte de atacul cumplit care i-a provocat moartea
Economica.net
Şoseaua de mare viteză care va uni două oraşe din România. O construieşte "faraonul" Umbrărescu
Prosport.ro
FOTO. Noul cuplu din lumea vedetelor. Supermodelul se iubește cu celebrul milionar
kanald.ro
Rezultate Loto 6 din 49 pentru joi, 11 septembrie 2025: Numerele extrase astăzi - Joker, Noroc LIVE. Report de peste 28,63 de milioane de lei la Loto 6/49
Cancan.ro
Ultimele 2 întrebări la care Charlie Kirk a răspuns. Ambele par a fi o coincidență cu asasinarea sa
iamsport.ro
Iubitul Anamariei Prodan l-a ”înțepat” pe Mutu: ”Putea să fie noul Hagi, dar a ales să fie actualul nimeni”. Cum a reacționat ”Briliantul”
MediaFlux
Pensie pentru contributivitate de 2.806 lei pe lună. Care e suma maximă pentru 3,7 milioane de pensionari
stirilekanald.ro
Ce a spus care a ucis-o pe Iryna Zarutska, ucraineanca înjunghiată într-un metrou din SUA. Cum explică gestul șocant: „Am în creier...”
substantial.ro
Monstrul din Caracal ar putea ieși din închisoare. Cum vrea Gheorghe Dincă să scape de pușcărie