Designerii şi bucătarii Casei Regale. Ce preferă Regele Mihai sau Principesa Margareta VIDEO

Naturaleţe, simplitate şi eleganţă sunt cuvintele ce definesc Casa Regală, susţin oamenii care lucrează pentru aceasta. Designeri, stilişti, bucătari şi creatori de modă au dezvăluit pentru România TV care sunt preferinţele membrilor familiei regale.
Romania TV
26 oct. 2012, 14:34
Designerii şi bucătarii Casei Regale. Ce preferă Regele Mihai sau Principesa Margareta VIDEO

În ciuda imaginii sobre pe care o afişează, Regele Mihai are o slabiciune: ciocolata, spun bucătarii care gătesc pentru familia regală.

„Un muşchi de vită cu nişte legume şi un tort care îi place foarte mult Majestăţii Sale, un tort cu ciocolată”, a declarat Anca Micu, reprezentant firmă catering.

Oamenii care se ocupă de imaginea principesei Margareta spun că aceasta îşi doreşte un look natural şi elegant.

„Nu i-au plăcut niciodată coafurile care o îmbătrânesc inutil, coafurile prea sofisticate, nu îi plac. Să o întineresc foarte mult şi de asemenea, să fie ea însăşi, e o femeie foarte naturală”, a precizat Laurent Tourette, stilist.

„Îi plac foarte mult rochiile elegante şi sobre şi care au rafinament şi delicateţe. Atât de fericită este când fac probele cu ea, nu pot să spun că e un om care îmi impune ceva. Îi place albastrul, îi place chiar roşu”, a declarat Doina Levinţa, designer.

Joi a fost zi de sărbătoare pentru Casa Regală. Regele Mihai a împlinit 91 de ani.

DailyBusiness
Ministrul Energiei convoacă Comandamentul Energetic Național, pe fondul vremii severe și al avariilor din rețea
Spynews
Ce diferență de vârstă este între Vanessa și Bogdan de la Ploiești. Detaliul pe care mulți l-au ignorat până acum
Fanatik.ro
„E dezamăgitor!”. Nota primită de Cristi Chivu după Inter – Napoli 2-2. Ce i-au reproșat italienii
Capital.ro
Taxă pentru proprietarii de mașini. Se pierde locul de parcare. Primăria a dat termen final de plată până la 31 ianuarie 2026
Playtech.ro
Impozitul auto, recalculat în 2026. Cât plătesc şoferii anul acesta
Adevarul
Motivul crimei tânărului moldovean în Italia, explicat de polițistul suspect: „Videoclip cu tentă sexuală”
wowbiz.ro
Imagini care frâng inima, la peste 7 luni de la moartea Teodorei Marcu. Cum apare fiica ei în primul story postat de Alex după tragedie
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Veronica si Dorobațu sunt câștigătorii „Casa iubirii” sezonul patru. Primele declarații după ce au intrat in posesia marelui premiu
iamsport.ro
Nici Hagi, nici Balaci, nici Dobrin! Legenda Craiovei a spus cine a fost cel mai mare fotbalist român: ”Fiecare are preferințele lui”
MediaFlux
Fonduri europene 2026: Se oferă ajutoare financiare cuprinse între 50.000 și 300.000 pentru români
stirilekanald.ro
Femeie împușcată de 7 ori în fața copilului ei de 1 an! Doi indivizi mascați au intrat în locuință și au atacat-o fără milă! De necrezut ce a urmat
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend