Detalii de ultima oră despre Ion Iliescu. Fostul preşedinte rămâne internat la Spitalul Elias

Ion Iliescu a ramas internat în continuare la Spitalul Elias din Capitală. Fostul preşedinte se confruntă cu probleme cardiace.
Romania TV
06 oct. 2019, 06:23
Detalii de ultima oră despre Ion Iliescu. Fostul preşedinte rămâne internat la Spitalul Elias

„Starea de sănătate a domnului Ion Iliescu este stabilă, iar suferinţa cardiacă se află într-o discretă ameliorare. Supravegherea şi tratamentul vor fi continuate în condiţii de spitalizare”, precizează un comunicat de presă, semnat de managerul spitalului Elias, dr. Mugur Ardelean.

Ion Iliescu a fost internat de urgenţă vineri, la Spitalul Elias din Bucureşti. Fostul preşedinte a ajuns pentru probleme cardiace, iar medicii au decis să rămână în spital pentru a-l supune unor investigaţii amănunţite.

Ion Iliescu a avut mai multe probleme de sănătate în ultima perioadă. În vară a fost internat tot la Spitalul Elias în urma unui episod de febră puternică. De asemenea, fostul preşedinte a suferit o intervenţie chirurgicală în aprilie din cauza unor probleme cardiace. Pe 1 aprilie a fost operat pe cord la Institutul de Urgenţă pentru Boli Cardiovasculare C.C. Iliescu. În urma intervenției, medicii i-au extras lichidul pericardic.

În trecut, Ion Iliescu a fost operat de două ori pe inimă pentru a-i fi montate stenturi, iar una dintre intervenții a avut loc la Paris în 2007.

DailyBusiness
Și-au făcut cruce când au văzut nota de plată. Incredibil pentru ce au fost taxați patru turiști la o terasă din Italia!
Spynews
Hidrologii anunță prăpăd în mai multe zone din România! A fost emis cod portocaliu de inundații. Unde vor lovi puhoaiele
Bzi.ro
Cum arată părinții lui Andrei Lemnaru de la Insula Iubirii 2025. Imaginea care a devenit virală
Fanatik.ro
Țara unde salariul minim este de 1 dolar. Supraviețuirea a devenit aproape imposibilă pentru mulți dintre locuitori
Capital.ro
Călin Georgescu este nevinovat! Anunț privind alegerile: Omul a fost furat
Playtech.ro
Orașul din România cu cele mai multe credite ipotecare. Românii cu Brașov sau București sunt mai precauți la investiții imobiliare
Adevarul
Momentul cumplit în care un copil de 10 ani, aflat pe o trotinetă electrică, este lovit de o maşină pe o stradă din Calafat
wowbiz.ro
Scena SFÂȘIETOARE cu fetița Silvanei, în timp ce își ținea mama înjunghiată de mână. Ultimele cuvinte pe care a apucat să i le spună fiicei sale, înainte să moară. TULBURĂTOR
Evz.ro
Meteorologii Accuweather anunță când vom vedea prima ninsoare în 2025
Prosport.ro
FOTO. Femeia care ia bani pentru pozele cu ea și pentru a ieși la întâlniri cu bărbați
kanald.ro
Mesajele disperate ale tinerei din Timișoara, înainte ca șoferul de ride-sharing să provoace accidentul sângeros: „I-a fost frică, s-a speriat”
Cancan.ro
Șoc TOTAL! Meghan Markle, acuzată că are o fetiță secretă, iar Harry vrea să divorțeze!
iamsport.ro
Marea controversă din jurul Serenei Williams! Adevărul despre compania care produce "medicamentul-minune" care a ajutat-o să slăbească
MediaFlux
ANAF impune măsuri pentru românii care organizează nunți, botezuri și aniversări!
stirilekanald.ro
Georgiana și Cătălin, tinerii care și-au pus capăt zilelor pe A1, s-au logodit cu puțin timp înainte să recurgă la gestul extrem. Fata a postat imaginile: „Ești regele meu. Te voi iubi toată viața!”
Durere, reumatism, vene varicoase și artrită: remedii naturale și cum să le folosești corect