Dezvăluiri-bombă făcute de tatăl suspectului de crimă în cazul lui Emi Pian. Liderul Duduienilor plecase de la barbut!

Tatăl lui Richard Emanuel Gheorghe, presupusul criminal al lui Emi Pian, a făcut dezvăluiri despre noaptea crimei, în exclusivitate la România TV. Bărbatul spune că 16 interlopi din clanul Duduianu au vrut să-i linşeze fiul după ce acesta a avut curajul să-i bată obrazul lui Emi Pian, care îi înjurase mătuşa. "Baiatul meu a dat la nimereaăa jos intins numai in topoare", a spus tatăl lui Richard.
Filip Stan
08 aug. 2020, 10:39
Dezvăluiri-bombă făcute de tatăl suspectului de crimă în cazul lui Emi Pian. Liderul Duduienilor plecase de la barbut!

Cearta dintre cei doi ar fi pornit de la câteva injurii aduse de Emi Pian în fața mătușii lui Richard, susţine tatăl suspectului.

Cauza morţii lui Emi Pian. Liderul Duduienilor a fost înjunghiat, însă legiştii vin cu o varintă-şoc. Cui i-ar folosi verdictul

„Fiul meu nu s-a suparat decât când a înjurat-o pe matusa lui, aceasta fiind cuscra lui Emi Pian. „Nu îți este pic de rușine, Emi, înjuri în fața mătușii mele? Ce Dumnezeu ai?” Moment în care Emi a răsturnat masa, a dat cu pumnii în masă, supărat că i s-a atras atenția. A avut loc un schimb de vorbe între ei. Acolo erau mai multe persoane, 10 – 15 – 20 de persoane care jucau barbut. S-au pus toți în mijloc, ca să nu se lovească. Nu s-au atins, ci doar s-au înjurat. În cele din urmă, s-au împăcat, s-au calmat spiritele, s-a jucat în continuare. La 7-8 minute de la incident, Emi Pian a părăsit locația unde se juca barbut. Când a plecat Emi Pian din casă lucrurile era liniştite, nu s-au atins, nu s-au bătut. A plecat cu jurământul că nu v-a lăsa treaba asta. A plecat …. la rândul lui, băiatul meu când să plece, făcând un pas pe stradă au năvălit pe el 3 sau 4 maşini, 15 – 16 persoane cu topoare, săbii. Ceea ce vă spun se poate confirma de la camerele de supraveghere, se poate vedea care este purul adevar cum ei au venit pe el, ei l-au atacat şi s-a apărat. Putea să fie mort Graţian. Baiatul meu a dat la nimereaăa jos intins numai in topoare”, a dezvăluit tatăl lui Richard Gheorghe pentru România TV.

Principalul suspect în cazul morţii interlopului Emi Pian a fost arestat preventiv

Întrebat dacă va exista răzbunare, tatăl lui Gheorghe Emanuel Richard a negat categoric o astfel de ipoteză.

În replică, rudele lui Emi Pian spun că Politia Română stie de multă vreme că familia presupusului criminal face cămătărie.

Oamenii legii se tem acum că cei din clanul Duduianu vor căuta să răzbune moartea lui Emi Pian.

 

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
A fost găsită moartă femeia dată dispărută după o operație estetică. Unde a fost abandonat trupul ei
Fanatik.ro
Orașele care au promovat în SuperLiga, dar n-au avut stadioane. De ce Corvinul Hunedoara are voie, de fapt, să joace la Arad
Capital.ro
Lege nouă pentru românii care fac țuică acasă. Parlamentul a majorat limita. Pentru câți litri nu plătești nimic la stat
Playtech.ro
Decizia luată de TAROM din cauza creșterii prețului la kerosen. Toţi călătorii vor fi afectaţi de schimbările anunţate
Adevarul
Cum este văzută reforma AEP care presupune concedieri masive, noi legi pentru partide și reguli dure pentru publicitatea politică
wowbiz.ro
S-a aflat abia acum! Cine a venit la înmormântarea Alisiei, tânăra ucisă fără milă în Bihor! Tatăl vitreg al fetei în vârstă de 18 ani a spus totul: „Nu i-am interzis să vorbească cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O mamă s-a aruncat de la etaj împreună cu trei dintre copiii săi! Cu ce probleme s-ar fi confruntat femeia
iamsport.ro
Șocant! Un fost jucător argentinian al Rapidului distruge România: 'Sunt toți țigani! O țară groaznică'
MediaFlux
Trei mari sărbători în ziua de 21 mai 2026. Coincidență rară în calendarul ortodox
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi