Dezvăluiri incendiare! Cum a ajuns George Ivașcu la divorț și în ce relații este acum cu soția sa: „Ultima prioritate pe agenda mea era familia”

George Ivașcu este un actor extrem de consocut din România, care, pe lângă aparițiile în spectacole, seriale și filme, a ajuns în atenția publicului și datorită faptului că a ocupat funcții publice importante. Acesta a dezvăluit secretul din spatele divorțului de soția sa. Află care este adevărul despre mariajul actorului.
Alina Costache
04 oct. 2023, 11:44
Dezvăluiri incendiare! Cum a ajuns George Ivașcu la divorț și în ce relații este acum cu soția sa: „Ultima prioritate pe agenda mea era familia”
Dezvăluiri incendiare! Cum a ajuns George Ivașcu la divorț și în ce relații este acum cu soția sa: „Ultima prioritate pe agenda mea era familia”

George Ivașcu a ocupat scaunul de ministru al Culturii și cea de director al teatrului Metropolis, pe care l-a și întemeiat. Mai mult de atât, prin mâna sa au trecut zeci sau sute de studenți care visau să ajungă pe marile scene ale țării și pe cele mai importante platouri de filmare. Acum, Ivașcu joacă în serialul care a rupt audiențele PRO TV, „Clanul”. Datorită rolurilor sale, dar și al funcțiilor pe care le-a ocupat, actorul a fost aproape în mod constant în lumina reflectoarelor.

Citește și: Carmen Harra, previziuni cutremurătoare despre un nou virus! ”Partea proastă este că îi afectează pe cei mici”

Acesta a făcut recent dezvăluiri incendiare cu privire la divorțul său. George Ivașcu a povestit care a fost motivul pentru care a rupt legăturile cu soția sa, pentru ca doar la o lună mai târziu să se recăsătorească. Artistul a explicat că la momentul respectiv el era foarte focusat pe deschiderea Teatrului Metropolis, iar acest lucru a avut un impact negativ asupra relației cu nevasta sa. George Ivașcu a aflat din presă că soția va divorța de el, la acel moment,  2008. Însă, la doar o lună, actorul s-a recăsătorit.

„Atunci construiam Teatrul Metropolis, iar ultima prioritate pe agendă era familia, din păcate. Sfatul meu este să nu uităm că, atunci când ne este greu, nimic nu-ți poate da liniște decât să ai un cuib, un loc. Asta a fost o lecție foarte importantă și matură pe care am primit-o”, a spus George Ivașcu, pentru viva.ro.

„Indiferent de mizele profesionale, de perioadă, niciodată nu trebuie să uiți să alternezi. Viața unui om este reprezentată prin respirație. Inspirăm, dar și expirăm. Trebuie să înveți să compensezi. Viața profesională e o miză, mai ales când ești tânăr, dar trebuie să înveți să gestionezi și să alternezi. Altfel, se produce un dezechilibru și nu e ok. Lupta cea mare a unui om este plină de vânturi, furtuni, dezechilibre continue, iar el trebuie să își găsească rostul de a echilibra. Era o vorbă: „Nu mă întreba de câte ori am căzut, întreabă-mă de câte ori m-am ridicat”, a mai spus actorul.

Actorul și regizoarea de teatru formează un cuplu solid. George Ivașcu și Alice Barb sunt împreună din anul 1989. De atunci și până în prezent au trecut prin probleme și bucurii comune, artista fiind un om deosebit și înțelept, conform spuselor acestuia.

„În primul rând, reușim pentru că Alice este un om deosebit de echilibrat și înțelept. Eu sunt mai ludic de felul meu, aruncat, hazardat… Alice știe să mă facă să mă echilibrez. Am nevoie de acest lucru. E simplu: ne apreciem unul pe celălalt. E foarte important să îl înțelegi pe cel de lângă tine, chiar și atunci când greșește, și să găsești formula de a-l ajuta să repare, nu de a-l arăta cu degetul. Reușim pentru că ne dorim foarte tare să ne sprijinim unul pe celălalt. Nu e o competiție niciodată între noi”, a mai declarat George Ivașcu.

Citește și: Primele imagini oficiale cu Monica Bîrlădeanu şi Valeriu Gheorghiţă. Cum a fost surprins cel mai surprinzător cuplu din showbiz

DailyBusiness
RO-Wine: Vinuri din 15 țări și trei zile în care Bucureștiul devine, din nou, capitala vinului internațional
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Pacea dintre SUA și Iran nu ieftinește motorina. De ce se scumpesc instant carburanții, dar se ieftinesc greu. „Dacă apare o criză toate se duc în sus”
Capital.ro
Documentul care se obține de la Casa de Pensii. Se aplică românilor din țară și străinătate. Îl cer autoritățile sau angajatorii
Playtech.ro
Satul din Spania unde poți primi casă gratis și un loc de muncă dacă accepți să începi o viață nouă acolo
Adevarul
Forța care e absentă la cele mai importante negocieri din ultimul deceniu. „Irelevanța a trecut de la etapa retorică la cea structurală”
wowbiz.ro
El este băiețelul de 4 ani ucis de un câine de pază! Martorii fac declarații șocante despre tragedie: „L-a văzut pe cameră”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
„Îl striga Teo, Teo!” Filmul tragediei din Buzău, unde un băiețel de aproape 4 ani a fost sfâșiat de un câine. Mama lui a ajuns într-un suflet la locul tragediei
iamsport.ro
”Mâine pleci acasă!”. L-a sfidat în față pe Gică Hagi, iar ”Regele” s-a înfuriat: ”E prima oară în cariera mea!”
MediaFlux
Primă de 1.000 de lei de la stat. Documente necesare și unde se depun
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi