Dieta cu două mese pe zi. Mihaela Bilic a dezvăluit cura de slăbire: „O dată pe săptămână e voie să vă faceți de cap”

Dieta cu două mese pe zi. Mihaela Bilic recomandă un regim alimentar numai bun pentru cei care doresc să scape de câteva kilograme sau să să-și regleze metabolismul. Este vorba de o cură pe bază de legume, ouă, pește, produse lactate, fructe de mare.
Alina Costache
23 oct. 2023, 12:19
Dieta cu două mese pe zi. Mihaela Bilic a dezvăluit cura de slăbire:
Dieta cu două mese pe zi

Dieta cu două mese pe zi. Mihaela Bilic a împărtășit prietenilor virtuali un exemplu de meniu zilnic ce promite să ajute organismul pentru a scăpa de acele kilograme nedorite care ne dau bătăi de cap. Carnea lipsește complet din acest regim, însă nu se va simți lipsa ei, proteinele fiind asigurate din ouă și pește.

Citește și: Cum a reușit Carmen Tănase să slăbească 10 kilograme în doar două luni. Ce dietă a ținut vedeta

Dieta cu două mese pe zi

„Cură de slăbire/detoxifiere/schimbare metabolism și eliminare dependentă de mâncare:

– principiu – 2 mese/zi compuse din legume, produse lactate, ouă și pește/fructe de mare; totul gătit la abur, la cuptor sau la grătar, cu maxim 1 lingură de ulei/zi;

– permise la liber – apă, ceai și cafea, limonadă îndulcite cu îndulcitori, băuturi răcoritoare cu îndulcitori (tip Zero/Max)

– excepție – se pot folosi 1-2 linguri de parmezan/brânză rasă pe post de condiment, în loc de ulei.

Dimineața- ceai sau cafea (pot fi cu lapte) Prânz – 1 iaurt/brânză proaspătă/cottage cheese (perle de brânză) cu legume crude SAU un castron de ciorbă de orice fel Seara- pește de orice fel (inclusiv conservă) cu legume gătite/salată SAU un castron de ciorbă de orice fel Atenție: leguminoase de tip fasole boabe, linte, mazăre, năut/humus maxim de 2 ori/ săptămână. La nevoie și în caz de foame se pot adăuga suplimentar la prânz 1-2 ouă fierte/omletă”, a scris Mihaela Bilic pe rețelele sociale.

Mihaela Bilic a mai precizat că orele de masă nu sunt importante în această dietă. Cum nu contează nici cât de mare este porția de pește pe care o consumăm. Important este doar ca regimul să fie ținut minim trei săptămâni.

Nu contează orele de masă, important e să nu fie mai mult de 2/zi. Nu contează cât de mare e porția de pește. Nu contează greutatea de plecare, vârsta sau sexul, e general-valabil. Contează ca regimul să fie ținut minim 3 săptămâni (ideal ar fi 3 luni), doar atunci se dă un „restart” cu adevărat întregului organism.

O dată pe săptămână e voie să vă faceți de cap cu un pahar de alcool (vinul e ideal), carne în loc de pește și o porție de cartofi, cât să nu uitați gustul carbohidraților. Promit că „nu se pune”, închid ochii și trecem cu vederea”, a încheiat Mihaela Bilic.

DailyBusiness
ANAF a luat în vizor organizatorii de nunți și evenimente. Peste 80 de companii vor fi verificate începând de luni
Spynews
TJ Miles și Francisca s-au căsătorit religios! Cum a arătat artista în rochie de mireasă. Primele imagini de la eveniment
Fanatik.ro
Și-a ucis soția „pentru că nu era gospodină”, iar astăzi este liber. Cum au motivat judecătorii care l-au eliberat înainte de termen
Capital.ro
Doliu în România. A murit o legendă a Cenaclului Flacăra. Scena muzicii folk plânge după vocea sa de aur
Playtech.ro
Diferența dintre grupa I, grupa II și condițiile speciale de muncă. Cum se calculează vechimea
Adevarul
Imperiul lui Putin se prăbușește sub propria greutate. China câștigă teren
wowbiz.ro
Milionarul Roman Novak și soția lui au fost găsiți morți, la o lună după ce au fost răpiți! Detalii șocante
Economica.net
Anunţ de la Hidroelectrica! Se pregăteşte o nouă ofertă
kanald.ro
Veste URIAȘĂ pentru români! Se întâmplă între 7 și 16 noiembrie
iamsport.ro
Patronul a recunoscut că a dat mii de bilete gratis la meciurile din SuperLiga ale echipei sale: ”Nu aveam mai mulți plătitori! Am încercat să maschez”
MediaFlux
EXCLUSIV Dezvăluiri fără precedent din Rompetrol! Posibil mecanism de influență creat de Cardoil care afectează stabilitatea companiei și piața de energie din România
stirilekanald.ro
Anunț important pentru românii cu probleme de sănătate!
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume