STEAUA DINAMO 1-1 în etapa a 6-a din PLAY-OFF. Vezi CLASAMENTUL

10 04. 2016, 13:23

STEAUA – DINAMO 1-1. Steaua a deschis scorul în minutul 16, după autogolul lui St. Filip, iar Dinamo a egalat în minutul 49, prin Gnohere. Steaua a terminat meciul în 10, după eliminarea lui Pintilii, din minutul 90.

FINAL. STEAUA – DINAMO 1-1.

90′ cartonaş roşu pentru Pintilii (Steaua) după al doilea cartonaş galben

89′ schimbare la Steaua. Iese Chipciu, intră L. Filip

79′ schimbare la Dinamo. Iese Romario, intră Olteanu

75′ cartonaş galben pentru St. Filip (Dinamo)

68′ schimbare la Steaua. Iese Bourceanu, intră Tade

65′ schimbare la Dinamo. Iese Rotariu, intră Nedelcearu

65′ cartonaş galben pentru Gnohere (Dinamo)

61′ schimbare la Steaua. Iese Tamaş, intră Enache

56′ – Rotariu trage în Niţă, singur de la 6 metri

49′ – GOL DINAMO! A marcat Gnohere! STEAUA – DINAMO 1-1! (VIDEO GOLUL CLICK AICI)

46′ schimbare la Dinamo. Iese Val. Lazăr, intră Gnohere

A început repriza a doua a meciului STEAUA – DINAMO.

PAUZĂ. STEAUA – DINAMO 1-0.

45′ cartonaş galben pentru Pintilii (Steaua)

39′ – o nouă gafă de arbitraj: Chipciu scapă singur cu Cerniauskas, dar se semnalizează eronat ofsaid

32′ – Puljic îl faultează clar în careu pe Chipciu, dar Al. Tudor nu acordă penalty

23′ – Al. Tudor a oprit meciul după ce suporterii stelişti au aruncat mai multe petarde în teren. Meciul este reluat după trei minute

20′ – Stanciu îl testează pe Cerniauskas cu un şut din afara careului

16′ – GOL STEAUA! Autogol St. Filip. STEAUA – DINAMO 1-0! (VIDEO GOLUL CLICK AICI)

12′ – Hamroun este blocat în ultimul moment de Mevlja

6′ – o petardă explodează lângă Cerniauskas

5′ – Hamroun este prea lent la lansarea lui Varela