DINAMO – CEAHLAUL 3-1. Grozav, eroul „câinilor roşii”. VEZI CLASAMENTUL

DINAMO - CEAHLAUL 3-1. Dinamo a învins cu 3-1 pe Ceahlăul într-un meci din etapa a 21-a din Liga I.

14 mart. 2015, 20:29

DINAMO – CEAHLAUL 3-1. Ceahlăul a deschis scorul în minutul 17, prin Markovic, dar Dinamo a răspuns imediat, prin Grozav, în minutul 18. Acelaşi Grozav a realizat „dubla” în minutul 51. Scorul final a fost stabilit de Marius Niculae, în minutul 84.

După acest joc, Dinamo a urcat pe locul 5 în Liga I, cu 35 de puncte, la egalitate cu CSU Craiova şi Astra, ultima având un meci mai puţin disputat. Ceahlăul a rămas pe locul 16, cu 16 puncte.

Dinamo: Naumovski – Bărboianu, Machado, Bunoza, S. Filip – N. Grigore, Elhamed – D. Rotariu, M. Alexe (M. Niculae ’46), Grozav (Boubacar ’67) – Bilinski (Gavrilă ’81). Antrenor: Flavius Stoican.

Ceahlăul: Calancea – Markovici, Ichim, Buden (Gorea ’37), Slavickas – Wellyson, Tăbăcariu, Kneif (Chitoşcă ’59) – Popadiuc, Cârjan (Balint ’57), Ştefănescu. Antrenor: Ze Maria.

Cartonaşe galbene: Machado ‘2, Elhamed ’61 / Kneif ’42, Tăbăcariu ’52, Gorea ’76, Wellyson ’85.

Arbitri: Horaţiu Feşnic – Mihai Marius Marica, Marius Florin Badea – Dan Florin Dreve.