Doi angajaţi Mc Donald’s, împuşcaţi după ce le-au spus unor clienţi să plece din cauza restricţiilor impuse de autorităţi

Doi angajaţi Mc Donald's au fost împuşcaţi imediat după ce le-au spus unor clienţi să plece din cauza restricţiilor impuse de pandemia de coronavirus.
Romania TV
07 mai 2020, 12:20
Doi angajaţi Mc Donald's, împuşcaţi după ce le-au spus unor clienţi să plece din cauza restricţiilor impuse de autorităţi

Suspecții s-au înfuriat și au scos o armă în momentul în care li s-a cerut să plece din cauza restricțiilor impuse în contextul pandemiei de coronavirus, a declarat pentru CNN, locotenentul Michelle Henderson, de la Poliția din Oklahoma City.

Citește și: Condamnare la moarte prin Zoom. Un bărbat din Nigeria a primit pedeapsa capitală în urma unei audieri online: Este crud şi inuman

Doi angajați au fost împușcați și un al treilea a fost rănit în urma confruntării care a urmat, a mai spus Henderson. Una dintre victime a fost împușcată în picior, iar cea de-a doua în umăr. Leziunile nu le-au pus în pericol viața. O angajată de sex feminin a suferit leziuni la cap, în timpul încăierării care a urmat.

Cei doi suspecți au fugit, dar au fost prinși în scurt timp, în apropierea localului.

Incidentul este doar unul dintre multe altele provocate în toată țara de către locuitori drept răspuns la restricțiile impuse de autorități cu scopul a de combate coronavirusul.