Doi români au murit în accidente produse în Italia, pe fondul intemperiilor

Doi cetăţeni români au murit în accidente rutiere produse în nordul Italiei, pe fondul valului de frig şi ninsorilor din această ţară. 
Romania TV
05 feb. 2012, 12:51
Doi români au murit în accidente produse în Italia, pe fondul intemperiilor

Un român în vârstă de 24 de ani a murit, duminică dimineaţă, într-un accident rutier produs în regiunea Aosta (nord-vest). Potrivit agenţiei ANSA, tânărul a pierdut controlul volanului şi a intrat cu maşina în parapetul metalic de pe marginea şoselei, în zona Gran San Bernardo. Medicii nu au mai putut face nimic pentru salvarea vieţii acestuia.

Un adolescent român în vârstă de 19 ani a murit în cursul nopţii la Florenţa, maşina în care se afla alături de alţi trei tineri derapând şi căzând într-un râu, de la înălţimea de zece metri.

Conform ziarului La Nazione, adolescentul român a fost proiectat în afara vehiculului şi a murit pe loc. Ceilalţi trei ocupanţi ai maşinii au ieşit singuri, nivelul apei râului fiind de doar un metru. Accidentul a avut loc în condiţii de gheaţă şi ninsoare, temperatura fiind la Florenţa de minus cinci grade Celsius.

DailyBusiness
Prețul rovinietei pentru autoturisme se DUBLEAZĂ începând de astăzi. Amenzi mai mari pentru cei fără rovinietă
Spynews
De ce a participat Teo Costache, de fapt, la Insula Iubirii. Ce a spus ispita masculină despre momentele incendiare cu Ella: "Mi-aș fi dorit..."
Bzi.ro
Carmen Negoiță, goală pe internet! „Cea mai apreciată poză!” – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Mitică Dragomir, la un pas să fie linşat pe Giuleşti: “M-a aşteptat unul să bage şurubelniţa în mine că n-a câştigat Rapidul!”
Capital.ro
TAXA pe care trebuie să o plătească toți locuitorii. Se aplică pentru persoane fizice și companii
Playtech.ro
Trebuie acordul copiilor majori pentru a vinde un apartament? Legea, explicată de un avocat
Adevarul
Rețeta sănătoasă, care te ajută să slăbești fără să renunți la gust, recomandată de un antrenor de fitness: „Am pierdut 7 kilograme”
wowbiz.ro
Un nepalez a fost găsit în stare de inconștiență la marginea unui drum din Vaslui! Străinul a fost salvat la timp de un jandarm aflat în timpul liber
Economica.net
VIDEO Autostrada Bucureştiului - Se ridică podul peste lacul Cernica
Prosport.ro
Cea mai frumoasă voleibalistă a lumii a publicat imagini mai mult decât îndrăznețe în costum de baie
kanald.ro
BREAKING 600 de oameni au murit după ce un cutremur de 6 grade pe scara Richter a lovit Afganistanul seara trecută
Cancan.ro
BREAKING! Ilie Bolojan a anunțat DEMISIA: 'Nu are rost să mai stau'
iamsport.ro
BOMBĂ! Șumudică, dorit de o echipă importantă din Europa: urmează să se întâlnească cu președintele pentru negocieri
MediaFlux
Lovitură pentru pensionari! Sute de mii de seniorii plătesc CASS chiar dacă au pensie sub 3.000 lei
stirilekanald.ro
Cutremur de 6 grade cu peste 250 de morți. Alte sute de oameni, dați dispăruți și căutați sub dărâmături
BREAKING! Ilie Bolojan a amenințat cu demisia: ”Nu are rost să mai stau”