Doliu în România. A murit la 49, Lorena suferea de o boală necruţătoare. Funeraliile au loc duminică

Fosta şefă a Serviciului Locativ din Primăria Suceava, Lorena Mureşan, s-a stins din viață, joi, la vârsta de 49 de ani.
Romania TV
23 mart. 2019, 17:14
Doliu în România. A murit la 49, Lorena suferea de o boală necruţătoare. Funeraliile au loc duminică

Lorena Mureşan, fosta şefă a Serviciului Locativ din Primăria Suceava, a murit după ce a pierdut lupta cu o boală necruţătoare. Avea doar 49 de ani, iar cei care au cunoscut-o au transmis regrete şi condoleanţe familiei.

„De azi, 21 martie 2019, Lorena Mureşan (n. Mariuca) ne va zâmbi doar din fotografii, pentru că s-a grăbit să călătorească printre stele. În anii ‘90 a fost învăţătoare la Şcoala Nr.1 Suceava şi suntem mulţi cei care ne amintim cât era de frumoasă, de talentată, de iubită de copii şi de părinţi. A suferit de o boală cumplită care a doborât-o fără milă şi a provocat atâta durere fiicei ei şi mamei ei, doamnei Natalia Mariuca, fost inspector şcolar pentru învăţământul primar. Până duminică, ne aşteaptă să ne luăm bun rămas la cimitirul Pacea vechi. Dumnezeu să te odihnească în pace, dragă Lorena! Sincere condoleanţe întregii familii!”, a scris pe Facebook Gabriela Mihai, o apropiată a Lorenei Mureşan.

DailyBusiness
Ministerul Energiei convoacă un comandament de urgență. Sistemul Energetic Național, monitorizat în plin val de caniculă
Spynews
O tiktokeriță celebră din România vrea să recurgă la un gest necugetat!?! Ar fi intrat în patima substanțelor interzise
Fanatik.ro
Top cele mai bogate soții de fotbaliști, care au ajuns la Cupa Mondială 2026. Ce loc ocupă, de fapt, Georgina Rodriguez
Capital.ro
Retragerea de numerar de la bancomat. Se face sesizare către bancă. Se verifică toate operațiunile în aceste cazuri
Playtech.ro
Cât trebuie să câștigi pentru o pensie de 4.000 de lei. Exemplu de calcul după legea pensiilor din 2026
Adevarul
Leguma care poate pune în pericol glanda tiroidă. Cine trebuie să fie atent la consumul ei, potrivit medicilor
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Andrei Singureanu, fost concurent la un show de talente, dispărut de o lună în Portugalia. Familia îl caută cu disperare
iamsport.ro
Ce pachet de acțiuni deține, de fapt, Andrei Nicolescu la Dinamo: ”Atât mai am după ultima actualizare”
MediaFlux
Notificare privind consumul de energie electrică. Românii vor primi alertă înainte de o factură mai mare
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?