Dragnea, despre gestul lui Iordache: Nu mi-a plăcut. Cred că s-a inspirat din ce a spus Iohannis despre nişte plăcuţe

Preşedintele PSD, Liviu Dragnea, a declarat, luni seara, răspunzând unei întrebări, că nu este de acord cu gestul făcut de către Florin Iordache în plen, care a arătat degetul mijlociu opoziţiei, dar a comentat ironic că probabil Iordache s-a inspirat din ceea ce a spus preşedintele Klaus Iohannis despre nişte plăcuţe de înmatriculare.
Romania TV
19 nov. 2018, 17:11
Dragnea, despre gestul lui Iordache: Nu mi-a plăcut. Cred că s-a inspirat din ce a spus Iohannis despre nişte plăcuţe

”Nu mi-a plăcut gestul. Probabil dl Iordache s-o fi inspirat din zicerile dlui Iohannis, care atunci când făcea referire la nişte plăcuţe de înmatriculare sunt opinii politice”, a răspuns Liviu Dragnea unei întrebări.

El a mai spus că gestul lui Iordache ”a fost o foarte mare greşeală”.

Însă, întrebat dacă Iordache ar trebui sancţionat, Liviu Dragnea a răspuns: ”Cred că ar trebui sancţionat cum au fost sancţionaţi şi ceilalţi parlamentari de la celelalte partide, mai ales USR. (…) Nu decid eu singur în Parlament”.

Vicepreşedintele Camerei Deputaţilor Florin Iordache le-a arătat, miercuri, degetul mijlociu de la ambele mâini parlamentarilor din Opoziţie, care nu au fost de acord cu declaraţiile făcute de la microfon. Ulterior, acesta a spus că avea mâinile ridicate.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Doliu în familia fraților Gavril. Cine este persoana dragă pe care au pierdut-o și ce mesaj a transmis Jean Gavril
Fanatik.ro
Miodrag Belodedici, reacție tranşantă în conflictul FCSB – CSA Steaua: “Noi am câştigat Cupa Campionilor”
Capital.ro
Impozit pe apartamente. Schimbare radicală de la 1 ianuarie 2026. Românii care vor plăti cu până la 750% mai mult
Playtech.ro
Curentul se scumpește din ianuarie 2026. Calcul: cât vei plăti pentru 100 kWh
Adevarul
Avertisment dur de la London School of Economics. România e pe drumul dintre „trogloditismul intelectual” și prăbușirea iminentă
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Dani Mocanu și fratele său rămân în Italia. Instanța a amânat hotărârea privind extrădarea acestora în România
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Data expirării va fi scoasă de pe produsele alimentare din România. Ce trebuie să știe cumpărătorii
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”