Dragnea, despre relaţia cu Dăncilă: Nu sunt probleme. Dumneaei merge în campanie într-o parte, eu merg în altă parte

Preşedintele PSD, Liviu Dragnea, a susţinut, luni seara, la Antena 3, că nu sunt probleme în relaţia sa cu premierul Viorica Dăncilă şi că atât el, cât şi ea merg în campanie şi câteodată se mai întâlnesc.
Romania TV
13 mai 2019, 20:23
Dragnea, despre relaţia cu Dăncilă: Nu sunt probleme. Dumneaei merge în campanie într-o parte, eu merg în altă parte

„Nu. Nici vorbă. Sunt destui care… e acelaşi scenariu: că sunt probleme. Nici vorbă, ne-am întâlnit, vorbim. Dumneaei merge în campanie într-o parte, eu merg în altă parte. Câteodată ne mai întâlnim”, a afirmat Dragnea.
 
Liderul PSD a spus că o cunoaşte de ani de zile pe Viorica Dăncilă şi că ar fi greu de imaginat ca aceasta să se fi schimbat faţă de acum 15-20 de ani de zile.

Citeşte şi: Victor Ponta, previziune sumbră pentru Dragnea: Dăncilă îl va da jos dacă PSD va avea un scor slab

El a mai spus că vor exista miniştri plini la Justiţie, Fonduri Europene şi la Ministerul pentru Românii de Pretutindeni numai dacă se va veni cu remanierea în Parlament.

„Orice propunere către Iohannis va fi respinsă. (…) Fraţilor, treziţi-vă, pentru ăsta nu mai există Constituţia”, a susţinut Dragnea.

„Vă aduceţi aminte Băsescu în 2004, ce păcat că trebuie să alegem…? O să vedem la alegeri. Acum la prezidenţiale asta va fi piatra de încercare pentru români, să-şi aleagă un patriot sau unul cu mijlocul rupt la străini”, a mai declarat Liviu Dragnea.

El a mai spus că vor exista miniştri plini la Justiţie, Fonduri Europene şi la Ministerul pentru Românii de Pretutindeni numai dacă se va veni cu remanierea în Parlament.
viewscnt

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Otniela, experiența pe care puține femei ar face-o! A ieșit complet din zona de confort
Fanatik.ro
Dinamo are atacant! Andrei Nicolescu: „Am ajuns la un acord!”. Ce transferuri urmează? Exclusiv
Capital.ro
Regulă pentru șoferi. Defectul care poate duce la respingerea mașinii la ITP. Ce spune legea despre parbriz
Playtech.ro
Românii ar putea ieși la pensie la 67 de ani. Cine este vizat și de ce ar putea crește vârsta de pensionare
Adevarul
De la iluzia „mai bogați ca ungurii”, la coada UE. Austeritatea lui Bolojan, comparată cu „Epoca de Aur”
wowbiz.ro
Durere fără margini după moartea Raisei, fetița de 9 ani ucisă în accidentul de la Cluj. Mesajul sfâșietor al mamei sale: „Te iubim…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident rutier cu patru mașini pe A1! Traficul a fost deviat pe o singură bandă, în apropiere de Sibiu
iamsport.ro
Invitat de Banciu și Naum să comenteze Turul Franței, Călinescu l-a distrus pe Tucă în direct: ”Nu a mai existat punct de întoarcere de atunci!”
MediaFlux
Horoscop 3 august. Ziua în care norocul își schimbă favoriții. Cine începe cu stângul și cine transformă ghinionul într-o mare să să
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România