Dragoş Bîrligea, şoferul drogat care a provocat intenţionat un accident grav în centrul Bucureştiului, s-a sinucis

Dragoş Bîrligea, şoferul care, sub influenţa drogurilor, a provocat anul trecut un accident pe Bulevardul Dacia din Capitală în urma căruia au fost rănite mai multe persoane, s-ar fi sinucis, vineri, în propria locuinţă, au precizat, pentru MEDIAFAX, surse judiciare.
Romania TV
24 mai 2019, 17:49
Dragoş Bîrligea, şoferul drogat care a provocat intenţionat un accident grav în centrul Bucureştiului, s-a sinucis

Surse judiciare au precizat, pentru  MEDIAFAX, că Dragoş Bîrligea, şoferul care a provocat anul trecut un accident în urma căruia au fost rănite mai multe persoane, s-ar fi sinucis vineri, fiind găsit în baia din locuinţa sa, cu venele tăiate. Potrivit aceloraşi surse, poliţiştii din cadrul Serviciului Omoruri s-au deplasat la faţa locului, urmând să fie deschis un dosar penal de moarte suspectă.

Bîrligea a lăsat şi două plicuri.

Dragoş Bîrligea a provocat, în 2018, un accident pe Bulevardul Dacia din Capitală, în timp ce se afla în maşină cu soţia sa. La acel moment, femeia a recunoscut că a consumat cocaină, împreună cu soţul ei, înainte de a se urca în maşină, iar cearta a început de la un ruj despre care bărbatul a crezut că este un aparat de filaj. Aceasta a spus că bărbatul a ameninţat că o omoară, de aceea ar fi provocat accidentul. După accident, femeia a cerut ordin de protecţie, susţinând că se teme de soţul ei.

Acesta a primit o pedeapsă de închisoare cu suspendare.

Şapte persoane au fost implicate în acel accident, cinci dintre ele fiind transportate la spital.

Teroare în centrul Bucureştiului. Un şofer a intrat intenţionat în mai multe maşini şi a rănit mai multe persoane VIDEO

DailyBusiness
Costul orar al forței de muncă în România a crescut semnificativ în trimestrul IV 2025
Spynews
Ce spune SRI despre riscul de atac terorist! Mesaj de ultimă oră despre nivelul de alertă
Fanatik.ro
Dezvăluiri explozive din vestiarul lui Tottenham! Drăgușin și coechipierii săi, „batjocoriți” de antrenorul Igor Tudor
Capital.ro
Tragedia a lovit muzica românească. Doliu în trupa Holograf. S-a stins Mugurel Vrabete: Primăvara asta începe fără tine
Playtech.ro
Ce taxe plătesc românii care au două locuințe. Cât ajunge impozitul la stat
Adevarul
Românii își schimbă planurile de vacanță după tensiunile din Orientul Mijlociu. Destinațiile care câștigă turiști
wowbiz.ro
„Am rămas doar noi” Ultima apariție a trupei Holograf înainte de moartea lui Mugurel Vrabete
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Iulian „Mugurel” Vrabete, basistul trupei Holograf, s-a stins din viață la vârsta de 70 de ani
iamsport.ro
A sărit să-l bată pe finanțatorul echipei din Liga 1: ”Bă, tu trimiți nevestele jucătorilor la produs?”. A fost nevoie de intervenția poliției
MediaFlux
PAPARAZZI Dan Petrescu și-a făcut bagajul de spital în îmbrățișările familiei! Cunoscutul antrenor, pozitiv și vesel în drum spre recuperare FOTO și VIDEO EXCLUSIV
stirilekanald.ro
Adio, albastru de Voroneț? Când se găsesc bani pentru restaurarea picturii exterioare de la celebra mănăstire din patrimoniul UNESCO?
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj