:format(webp):quality(80)/https://romaniatv.net/wp-content/uploads/2025/10/dragos-savulescu-1833x1080.jpg) 
Dragoș Săvulescu și Angela Martini au trăit o poveste de dragoste ce părea desprinsă din filmele de acțiune cu iz romantic. El, fost acționar la Dinamo, a fost condamnat în 2019 în dosarul retrocedării plajelor din Mamaia, primind o pedeapsă 5 ani și 6 luni de închisoare. Pentru că autoritățile nu l-au putut găsi pentru a pune în aplicare sentința, milionarul a fost dat în urmărire internațională.
Dragoș Săvulescu a fugit în Italia, înainte de pronunțarea deciziei, dar s-a predat în 2020, la Napoli, unde și-a făcut pedeapsa cu suspendare. Anul acesta, a scăpat de problemele cu legea, însă vești proaste au continuat să viața lui.
După el și partenera lui au trăit o bună perioadă de timp departe unul de celălalt, ea locuia la Los Angeles, împreună cu fiul lor, iar el în Italia, relația părea destul de sudată. Însă, spre surprinderea multora, fosta Miss Univers Albania a decis în luna octombrie a acestui an să pună punct relației.
Motivul invocat de Angela Martini a fost „diferențe ireconciliabile”, iar cât despre fiul lor de trei ani, Kyree, născut printr-o mamă surogat, se pare că femeia își dorește custodie comună și ca Dragoș Săvulescu să îi plătească pensie alimentară, potrivit TMZ.
În urmă cu câteva luni, femeia a făcut o postare emoționantă, în care a explicat cât de dificilă a fost toată acea perioadă. „Puțini oameni au știut cum au fost ultimii șase ani din viețile noastre, de dimineață până seara, 24 de ore, cât stres, câtă anxietate, câte probleme am avut de rezolvat, non-stop timp de șase ani, și am făcut-o să pară ușor.
Sunt atât de fericită că s-au întâmplat atât de multe lucruri minunate în ultima perioadă. Foarte multe lecții de viață am învățat în ultima vreme, cât de multe vești bune am primit în ultima perioadă„, este mesajul scris de Angela Martini pe pagina sa de Instagram.