Echipa Simona Halep şi Marius Copil au câştigat meciurile demonstrative din Sports Festival

Cuplul român de tenis Simona Halep/Marius Copil a învins, sâmbătă, într-un meci demonstrativ de dublu mixt, perechea Daniela Hantuchova (Slovacia)/Fabio Fognini (Italia), în cadrul Sports Festival, la Cluj-Napoca.
Romania TV
15 iun. 2019, 18:54
Echipa Simona Halep şi Marius Copil au câştigat meciurile demonstrative din Sports Festival

Perechea română a câştigat cu 6-3, iar în partidele de simplu, Simona Halep a învins-o pe Daniela Hantuchova (4-1) şi Marius Copil a câştigat meciul cu Fabio Fognini (4-2)

Simona Halep a spus că este foarte bucuroasă şi emoţionată să fie din nou la Cluj şi că Sports Festival este un foarte bun exemplu de urmat.

La meciuri au asistat circa 9.000 de persoane, toate biletele fiind vândute, iar printre cei prezenţi s-a numărat şi fostul antrenor al Simonei Halep, Darren Cahill.

Printre cei care au făcut schimburi de mingi în timpul meciurilor s-au numărat şi tatăl Simonei Halep, Stere Halep, primarul Emil Boc, Darren Cahill şi Andrei Pavel.

La ediţia a doua a Sports Festival, timp de patru zile (13-16 iunie), peste 30 de sporturi sunt expuse în faţa publicului pentru a le descoperi, a participa la competiţii sportive sau pentru a se bucura de sport de calitate în demonstraţii oferite de campioni mondiali.

”Misiunea noastră este să aducem împreună, o dată pe an, industria sportului românesc şi internaţional în cadrul unui eveniment unic, gândit să ofere oportunităţi excepţionale pentru industrie şi pentru publicul larg”, menţionează organizatorii.

Un moment emoționant a avut loc înaintea evenimentului Sports Festival – Halep & friends. Un filmuleț în care erau prezentate mesaje din partea familiei Simonei a făcut-o pe aceasta să îl privească cu lacrimi în ochi.

De asemenea, și tatăl campioanei noastre a fost vizibil emoționat, având și el lacrimi pe față în momentul în care au fost reluate imaginile cu trofeul de la Openul francez.

La finalul momentului, cei 9.000 de oameni prezenți în Sala Polivalentă din Cluj i-au mulțumit campioanei de la Roland Garrros 2018.

DailyBusiness
Lavrov acuză declarații „inexacte” ale lui Rubio și cere clarificări privind rolul SUA în soluționarea conflictului din Ucraina
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Cât plătește Gigi Becali pentru cazarea FCSB-ului în cantonamentul din Olanda. Condiții de lux pentru jucători
Capital.ro
Elena Udrea face dezvăluiri despre Siegfried Mureșan. Fostul ministru: „Nu mă dezic de cei pe care i-am promovat”
Playtech.ro
Cod roșu de caniculă și restricții de trafic în România. Județele unde se vor depăși 40 de grade
Adevarul
Infractor prins după o urmărire spectaculoasă. Un șofer și-a oferit mașina polițistului: „Urcați în spate!”
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Avion făcut bucăți, după ce a lovit cel mai înalt zgârie-nori din Beijing! Câte persoane erau la bord
iamsport.ro
Victor Pițurcă, făcut praf de fostul apropiat al lui Gigi Becali: ”E pervers. Nu are principii și caracter!”
MediaFlux
Turiștilor le e frică să intre în mare. Cum arată rana produsă de peștele-iepure
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?