Eliminare surprinzătoare la „Chefi la cuţite”. Cine este cel de-al 11-lea concurent care pleacă acasă: „Nu am fost în stare!” VIDEO

Echipa lui Sorin Bontea a pierdut un concurent în ediţia de luni, 14 noiembrie, a emisiunii "Chefi la cuţite", show ajuns la sezonul 10. Concurenții, dar și jurații au avut parte de momente tensionate, iar emoțiile s-au resimțit în bucătărie.
Filip Stan
15 nov. 2022, 08:36
Eliminare surprinzătoare la
Eliminare surprinzătoare la "Chefi la cuţite". Cine este cel de-al 11-lea concurent care pleacă acasă

Eliminare surprinzătoare la „Chefi la cuţite”. Concurenții care s-au aflat la duel au făcut tot posibilul să-i convingă pe chefi că merită să rămână în competiţie, iar la final au rămas trei dintre ei, Brigitta, Florin, cuțitul de aur al lui Florin Dumitrescu, și Andrei Mihalcea. Eliminarea este una neașteptată, deoarece Andrei Mihalcea este cel care a părăsit competiția, după ce a obținut un punctaj de opt puncte la preparatul său. ”Sunt foarte mândru că am reușit să ajung până în battle-ul al 12-lea, eu, Andrei, care credeam că nu trec nici de bottcamp”, a spus Andrei Mihalcea.

Citeşte şi: Sorin Bontea are o fiică superbă de care este extrem de mândru. Imagini emoționante cu juratul de la „Chefi la cuțite” și Miruna

La finalul celor 60 de minute alocate gătitului, Sorin Bontea, Florin Dumitrescu și Cătălin Scărlătescu au degustat atent preparatele și au acordat note, decizând astfel ce concurent a fost eliminat în ediția 32 a emisiunii „Chefi la cuțite” sezonul 10, din data de 14 noiembrie 2022. Duelul bazat pe pairing l-a scos din joc pe Andrei Mihalcea, concurentul reușind să ia doar 8 puncte. Totuși, judecând că a fost la un punct distanță de „cuțitul de aur” sau de Brigitta, lupta a fost una destul de strânsă.

Citeşte şi: Cătălin Scărlătescu şi Doina Teodoru, sărut pasional la Chefi la cuţite. Chef-ul are parte de o mega-surpriză

Sorin Bontea a fost extrem de supărat atunci când a realizat că el pierdut un concurent în ediția 32 a emisiunii „Chefi la cuțite„, sezonul 10, de la Antena 1. „Hai, mă, dădeai cuțitul (n.r. – Florin, concurentul din echipa lui Florin Dumitrescu) afară de la ăsta! Muream de râs. La un punct. Un pic mai aveam”, a declarat chef Sorin Bontea.

DailyBusiness
Kremlinul: „Întreaga lume apreciază eforturile de pace ale președintelui Trump”
Spynews
Emilia Ghinescu, apel disperat. Întâmplarea care a întristat-o pe cântăreață: „Știu ce este în sufletul meu și al copiilor”
Fanatik.ro
Meci nebun în Kuweit între Ion Marin şi Mihai Stoichiţă, încheiat 4-3: “Mă sună şi acum de acolo să îmi spună că se mai transmite meciul”
Capital.ro
EXCLUSIV Secretele dispariției lui Ceaușescu. Ion Cristoiu: A fost primul exercițiu în direct al istoriei moderne
Playtech.ro
Ce artificii ai voie să dai de Revelion: schimbări importante în lege. Amenzile trec de 7.000 de lei
Adevarul
Proprietarii mașinilor de lux trebuie să depună declarația 216 la ANAF până pe 31 decembrie
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Doi iubiți și-au pierdut viața la 17 ore distanță unul de celalalt. Ambii erau pe motocicletă atunci când și-au dat ultima suflare
iamsport.ro
Incredibila poveste a lui Marin Dan, campionul mondial care a asistat la uciderea sportivilor israelieni la JO Munchen 1972: ”Am jucat biliard cu ei și apoi au fost căsăpiți”
MediaFlux
Horoscop 2026. Zodiile care vor avea cel mai mult noroc în dragoste și bani
stirilekanald.ro
„Mama a trebuit să dispară”. Planul diabolic pus la cale de tânăra din Sibiu pentru a scăpă de cea care i-a dat viață. INCREDIBIL de ce
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend