Eugen Tomac: Partidul Mişcarea Populară are cincisprezece parlamentari

Preşedintele Partidului Mişcarea Populară (PMP), Eugen Tomac, a declarat vineri, la Sighişoara, la reuniunea Colegiului Naţional al formaţiunii politice, că, în prezent, PMP are 15 parlamentari, transmite Agerpres.
Filip Stan
31 ian. 2014, 18:54
Eugen Tomac: Partidul Mişcarea Populară are cincisprezece parlamentari

‘Vă dau o veste foarte bună, dacă ieri anunţam că doamna Elena Udrea se alătură proiectului noştru, este alături de Mişcarea Populară, mă bucur că şi domnul Cristian Preda, o voce credibilă, e alături de noi. PMP are astăzi 15 parlamentari şi este un lucru extrem de important. Aceştia sunt noii noştri colegi care s-au alăturat acestui proiect conştiincios, care şi-a propus, din prima zi, continuarea eforturilor şi proiectelor domnului preşedinte Traian Băsescu pentru România’, a arătat Tomac.

Printre noii veniţi, alături de Elena Udrea, se regăsesc Florin Popescu, Daniel Geantă, Petru Movilă, Camelia Bogdănici, Florin Secară, Florin Gheorghe, Dragoş Bunea, Adrian Gurzău, Ciprian Rogojan şi Andrei Voloşevici. Aceştia vor activa alături de parlamentarii pe care acum PMP îi are în Parlament, Eugen Tomac, Mihaela Stoica, Valerian Vreme şi Clement Negruţ, în calitate de independenţi, dat fiind faptul că PMP nu poate constitui grup parlamentar.

‘Obiectivul nostru nu a fost să urmărim crearea unui grup parlamentar, în PMP s-au alăturat parlamentari care cred în acest proiect politic. Vom activa organizat în cadrul Parlamentului, vom fi o voce des auzită, chiar dacă strict legal va fi mai dificil, PMP îşi va face rolul în parlamentul României’, a susţinut Tomac.

La Colegiul Naţional al Partidului Mişcarea Populară, alături de europarlamentarul Cristian Preda s-au regăsit şi foştii consilieri prezidenţiali Gabriel Berca şi Daniel Funeriu.

VEZI SI:

Alte dezertări de la PDL: deputaţii Petru Movilă şi Florin Popescu au trecut la Mişcarea Populară

 

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Româncă, strigăt de disperare, după ce soțul a plecat de acasă! Și-ar fi părăsit familia pentru un alt român, pe care îl consideră “Creatorul”
Fanatik.ro
Ștefan Baiaram a reușit o performanță istorică în tricoul Craiovei! L-a depășit pe Ilie Balaci și îl amenință pe Sorin Cârțu
Capital.ro
Cu ce riscuri ne putem confrunta în următorii ani. Ilie Bolojan vorbește despre ratingul României: Sper să putem trece la o perspectivă stabilă
Playtech.ro
Schimbări pentru elevii care intră în clasa a IX-a. Mai mult timp pentru recapitulare și o materie nouă în locul dirigenției
Adevarul
„Ne-am îmbolnăvit toți”. Coșmarul unor români într-una dintre cele mai populare destinații din Albania: „Apa mirosea a canalizare”
wowbiz.ro
Detalii halucinante în cazul bărbatului găsit îngropat într-o curte din Botoșani! Marinel a fost înjunghiat în inimă, iar concubina lui se numără printre suspecți
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un băiat de 13 ani și-a pierdut viața după ce a mâncat o bucată de brânză contaminată cu E. coli
iamsport.ro
”Pe Nadia am întâlnit-o la mine acasă, era iubita lui Ștefan Bănică”. Brokerul fugar povestește reacția ”Zeiței” când i-a intrat în baie
MediaFlux
Schemă de ajutor pentru românii din diasporă. Guvernul a aprobat un buget de 100 de milioane de euro
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România