EUROPA LEAGUE. Tragere la sorţi: GRUPĂ DE FOC pentru CFR CLUJ. O nouă "dublă" cu Celtic Glasgow

Publicat: Vineri, 30 August 2019 14:20 // Actualizat: Vineri, 30 August 2019 14:20 // Sursa: romaniatv.net

EUROPA LEAGUE. Vineri, de la ora 14:00, a avut loc tragerea la sorţi a grupelor UEFA Europa League. CFR Cluj va juca în Grupa E, alături de Lazio Roma, Celtic Glasgow şi Rennes.

EUROPA LEAGUE. CFR Cluj este singura reprezentantă a României în grupele UEFA Europa League.

Grupa A: FC Sevilla, Apoel Nicosia, Qarabag, Dudelange

Grupa B: Dinamo Kiev, FC Copenhaga, Malmoe, Lugano

Grupa C: FC Basel, FC Krasnodar, Getafe, Trabzonspor

Grupa D: Sporting Lisabona, PSV Eindhoven, Rosenborg, LASK Linz

Grupa E: Lazio, Celtic Glasgow, Rennes, CFR Cluj

Grupa F: Arsenal, Eintracht Frankfurt, Standard Liege, Vitoria Guimaraes

Grupa G: FC Porto, Young Boys Berna, Feyenoord, Glasgow Rangers

Grupa H: ŢSKA Moscova, Ludogorets Razgrad, Espanyol, Ferencvaros

Grupa I: Wolfsburg, Gent, AS St. Etienne, Oleksandriya

Grupa J: AS Roma, Monchengladbach, Istanbul Başakşehir, Wolfsberg AC

Grupa K: Beşiktaş, Sporting Braga, Wolverhampton, Slovan Bratislava

Grupa L: Manchester United, Astana, Partizan Belgrad, AZ Alkmaar

LIGA CAMPIONILOR. S-au tras la sorţi grupele, Slavia Praga a picat cu FC Barcelona, Borussia Dortmund şi Inter Milano

EUROPA LEAGUE. CFR Cluj are cel mai slab coeficient dintre formaţiile care vor evolua în grupele Europa League, 3,500, la egalitate cu Ferencvaros Budapesta, astfel că va fi în urna a patra.

Urna 1

FC Sevilla (Spania)
Arsenal Londra (Anglia)
FC Porto (Portugalia)
AS Roma (Italia)
Manchester United (Anglia)
Dinamo Kiev (Ucraina)
Beşiktaş (Turcia)
FC Basel (Elveţia)
Sporting Lisabona (Portugalia)
ŢSKA Moskva (Rusia)
Wolfsburg (Germania)
Lazio (Italia)

Urna 2

PSV Eindhoven (Olanda)
Krasnodar (Rusia)
Celtic Glasgow (SCO)
FC Copenhaga (Danemarca)
Braga (Portugalia)
Gent (Belgia)
Borussia Monchengladbach (Germania)
Young Boys Berna (Elveţia)
Astana (Kazahstan)
Ludogoreţ (Bulgaria)
APOEL Nicosia (Cipru)
Eintracht Frankfurt (Germania)

Urna 3

Saint-Etienne (FRA)
Qarabag (Azerbaidjan)
Feyenoord (Olanda)
Getafe (Spania)
Espanyol (Spania)
Malmo (Suedia)
Partizan (Serbia)
Standard Liège (Belgia)
Wolverhampton (Anglia)
Rennes (Franţa)
Rosenborg (Norvegia)
Istanbul Başakşehir (Turcia)

Urna 4

AZ Alkmaar (Olanda)
Vitoria Guimaraes (Portugalia)
Trabzonspor (Turcia)
Olexandria (Ucraina)
Dudelange (Luxemburg)
LASK Linz (Austria)
Wolfsberg (Austria)
Slovan Bratislava (Slovacia)
Lugano (Elveţia)
Glasgow Rangers (Scoţia)
CFR Cluj (România)
Ferencvaros (Ungaria)

Programul grupelor Europa League

19 septembrie, etapa I

3 octombrie, etapa a II-a

24 octombrie, etapa a III-a

7 noiembrie, etapa a IV-a

28 noiembrie, etapa a V-a

12 decembrie, etapa a VI-a

loading...
Comenteaza // Vezi comentarii
        Citeste mai mult despre:   
CFR Cluj Europa League grupa CFR CLUJ grupe Europa league
Daca ti-a placut articolul, urmareste RomaniaTV.NET pe   facebook facebook sau  twitter twitter.
1
EUR
4.7354
RON
19 Sep
noapte 13 °
zi 20 °
Ultimele joburi adaugate
24 H