EUROVISION România 2020. Roxen va reprezenta ţara noastră la Rotterdam FOTO şi VIDEO

Roxen este reprezentantul României la Eurovision 2020, în Rotterdam! Artistul Global Records a început deja pregătirile pentru semifinala din luna mai.
Romania TV
11 feb. 2020, 20:27
EUROVISION România 2020. Roxen va reprezenta ţara noastră la Rotterdam FOTO şi VIDEO

EUROVISION Romania 2020. Este unul dintre cei mai în vogă artiști ai momentului și își dorește să aducă României cel mai bun rezultat de până acum. Cu o întreagă echipă în spate, TVR și casa de discuri au propus un nou concept pentru anul acesta, în care reprezentantul a fost ales printr-o selecție internă, având toată susținerea Global Records pentru show-ul de la Rotterdam.

Roxen este o artistă complexă, ce a lansat primul său single în vara anului 2019, cu un sound visător și melodii care aduc în prim-plan o stare de reverie. Cu un timbru vocal special și o prezență scenică memorabilă, Roxen este o apariție surprinzătoare în peisajul muzical.

Roxen s-a născut la Cluj, cântă de la vârsta de 7 ani, a participat la numeroase concursuri și a știut mereu că muzica este calea pe care o va urma în viață. În copilărie, era fascinată de domeniul artistic: se imagina scriind și publicând cărți, cânta la toate serbările, punea în scenă piese de teatru, pe care le filma.

Atunci a simțit că marele ei vis este să fie pe scenă. Pentru ea, fiecare experiență muzicală este o nouă călătorie spre alte lumi. Cu un aer visător și un look cosmic, Roxen consideră că muzica este terapie, atât pentru ea, cât și pentru cei care o ascultă. Melodiile ei vindecă, purifică și aduc armonie. Muzica ei nu face diferențe, este universală, la fel ca iubirea.

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Gigi Becali, furios pe Mircea Lucescu după înfrângerea României: “Bagă-l pe Baiaram! Patru schimbări trebuiau făcute la pauză cu turcii ăștia de 2 lei!”
Capital.ro
Se schimbă ora în România. În ce zi se dau ceasurile înainte cu o oră. Are efecte ascunse asupra organismului
Playtech.ro
Doar 13 țări din lume mai au aer curat şi trei dintre ele se află în Europa. Cum stă România la acest capitol
Adevarul
Ordonanța invizibilă de combatere a creșterii prețurilor la carburanți: „Scade riscul penuriei, dar efectele sunt inexistente”
wowbiz.ro
Codruța Filip, „săgeată” pentru Valentin Sanfira? Mesajul cu subînțeles postat de artistă după ce a confirmat divorțul: „Nimeni nu joacă mai bine rolul de victimă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O familie și-a găsit sfârșitul după ce a mâncat același mic-dejun. Cum s-a petrecut tragedia
iamsport.ro
Legenda Stelei acuză că un coleg al său a fost ”lucrat” pentru a i se face loc lui Gică Hagi: ”Întrebați-l pe Iordănescu!”
MediaFlux
Iranul pregătește bomba nucleară. Răsturnare de situație în războiul din Orientul Mijlociu
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj