EXIT POLL SOCIOPOL ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Victor Ponta – 40%, Klaus Iohannis – 31%

EXIT POLL SOCIOPOL. REZULTATE ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Victor Ponta a câştigat primul tur al alegerilor prezidenţiale cu 40%, fiind urmat de Klaus Iohannis, care a obţinut 31 de procente, potrivit rezultatelor sondajului SOCIOPOL, difuzat de Antena 3, la orele 21.00. Elena Udrea este pe locul al treilea.
Iulian Tudor
02 nov. 2014, 19:00
EXIT POLL SOCIOPOL ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Victor Ponta - 40%, Klaus Iohannis - 31%

EXIT POLL SOCIOPOLREZULTATE ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014.  Victor Ponta şi Klaus Iohannis se vor confrunta în turul al doilea al alegerilor prezidenţiale, care va avea loc la data de 16 noiembrie.

Cei doi sunt urmaţi de Călin Popescu Tăriceanu – 6%, Elena Udrea – 5%, Monica Macovei – 4%, Kelemen Hunor-4%, Dan Diaconescu-4%, Corneliu Vadim Tudor-3% şi Teodor Meleşcanu-1%.

REZULTATE ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Primele rezultate oficiale vor fi oferite de BEC, începând cu ora 2.00 din data de 3 noiembrie.

 
Astfel, potrivit deciziei BEC, rezultatele parţiale vot fi date publicității începând cu orele 2,00, 5,00, 9,00, 11,00, 17,00, 20,00, iar ora de referință a datelor prezentate va fi cu două ore în urmă față de momentul comunicării, adică 0,00, 3,00, 7,00, 9,00, 15,00, 18,00.

REZULTATE ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014Peste 18 milioane de cetăţeni cu drept de vot sunt aşteptaţi la urne pentru alegerea preşedintelui pentru un mandat de cinci ani, dintre cei 14 candidaţi înscrişi în cursă. Aproximativ trei milioane de români care trăiesc în afara ţării vor putea vota la alegerile prezidenţiale în cele 294 de secţii de votare în 95 de state. Urnele s-au deschis la ora 07.00, şi se închid la orele 21.00. Primii doi clasaţi se vor confrunta în turul al doilea al alegerilor prezidenţiale, programat pe 16 noiembrie.

DailyBusiness
Costul orar al forței de muncă în România a crescut semnificativ în trimestrul IV 2025
Spynews
Ce spune SRI despre riscul de atac terorist! Mesaj de ultimă oră despre nivelul de alertă
Fanatik.ro
Un sportiv de renume divorțează, după ce soția a lansat acuzații severe. Care sunt motivele invocate
Capital.ro
Se schimbă ora! România trece la ora de vară. Toți românii vor da ceasurile înainte cu o oră
Playtech.ro
Cum pot viziona locatarii imaginile cu ei surprinse de camerele video din bloc: obligaţia asociaţiei de proprietari
Adevarul
Mascații au intrat din greșeală peste o mamă și fiica sa. Femeia a sunat la 112: „Nu știu ce se întâmplă și sunt foarte speriată”
wowbiz.ro
Cutremurător. Dănuț Lupu a vrut să se sinucidă: ”Am încercat să mă otrăvesc!” Ce s-a întâmplat cu celebrul jucător la închisoare?
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O tânără însărcinată a ajuns în stare gravă la spital după ce mașina în care se afla a fost izbită de un camion, în Suceava
iamsport.ro
”Până la apariția lui Valentin Ceaușescu, Dinamo avea mai multă influență asupra arbitrajelor și a adversarilor decât Steaua! Era un infern, nu aveai nicio șansă cu ei”
MediaFlux
Secretul pantofilor lui Donald Trump. Îi obligă pe subordonații și apropiații lui să poarte același model
stirilekanald.ro
VIDEO Crimă în Crevedia! Și-a ucis rivalul în mijlocul șoselei. „E nebun”
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj