Experiment şocant: Ce se întâmplă cu un HAMBURGER ţinut 14 ani la temperatura camerei

Un bărbat din Utah, America, a păstrat un hamburger timp de 14 ani şi chiar după atâta timp produsul a rămas aproape la fel ca atunci când l-a cumpărat.
Romania TV
23 apr. 2013, 09:09
Experiment şocant: Ce se întâmplă cu un HAMBURGER ţinut 14 ani la temperatura camerei

Americanul a vrut să păstreze iniţial hamburger-ul doar o lună pentru a le demonstra prietenilor că nu îşi schimbă aspectul din cauza conservanţilor, însă a uitat de el. L-a descoperit după doi ani. Deoarece preparatul încă arăta la fel, bărbatul a decis să continue experimentul.

Acum, hamburgerul cumpărat în 1999 nu prezintă nici urmă de mucegai, şi nici măcar nu are un miros ciudat. Singura modificare este legată de murături care au „dispărut”. Bărbatul a decis să pastrăze în continuare produsul pentru a-l arăta nepoţilor.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Un campion național a fost condamnat la moarte! „Viața lui este în pericol. Execuția ar putea avea loc în orice moment”
Capital.ro
Impozit mai mare cu 80% în România. Taxele se majorează de la 1 Ianuarie: Chiar dacă nu ne convine, suntem obligați
Playtech.ro
Truc vechi pentru a încălzi caloriferele mai tare. Nu trebuie să umbli la termostat
Adevarul
Cine erau tinerii morți în accidentul din Bacău. Urmau să anunțe de Crăciun că vor avea un copil
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Bölöni l-a numit ”cel mai bun din Europa” pe fotbalistul Generației de Aur: ”Peste Beckenbauer! Era elegant și eficace”
MediaFlux
Vechime la pensie diferită! Românii care vor avea parte de alt calcul
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet