Facebook a primit o amendă de 33 de milioane de dolari În Brazilia, pentru că nu a cooperat cu o anchetă anticorupţie

Un judecător brazilian a condamnat corporaţia Facebook la plata unei amenzi de 111,7 milioane de reali (circa 33,4 milioane de dolari) pentru lipsa de cooperare cu anchetatorii într-un dosar de corupţie, informează Reuters, potrivit Agerpres.
Romania TV
05 apr. 2018, 20:33
Facebook a primit o amendă de 33 de milioane de dolari În Brazilia, pentru că nu a cooperat cu o anchetă anticorupţie

În 2016, Facebook a refuzat să acorde procurorilor acces la mesaje WhatsApp între persoane cercetate pentru fraudarea sistemului de asigurări de sănătate din Brazilia.

Potrivit procuraturii, avocaţii Facebook au apreciat că amenda este excesivă şi disproporţionată. 

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Meteorologii ANM au anunțat cum va fi vremea la început de toamnă. La ce temperaturi să ne așteptăm
Fanatik.ro
Ofertă de 1,2 milioane de euro pentru Joao Paulo! Prima reacție a lui Gigi Becali. Update exclusiv
Capital.ro
Schimbare importantă la subvenția de 1.500 de euro pentru micii fermieri. Un document trebuie depus obligatoriu în original
Playtech.ro
Poți parca mașina în fața propriei porți? Situația în care proprietarul poate fi amendat chiar dacă locuiește acolo
Adevarul
Vacanță în Delta Dunării, pe ape la niveluri record. Guvernatorul Florin Stăneață: „Se poate ajunge în orice punct de interes”
wowbiz.ro
„Am intrat în metastază” Alina Pușcău, anunț cutremurător înainte să intre în operație! Vedeta a transmis un mesaj emoționant fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O nouă dronă a fost doborâtă pe teritoriul României. Ministrul Apărării a făcut anunțul
iamsport.ro
A fost descoperită comunicarea dintre un jucător important din România și mafia pariurilor: ”Mail direct!”
MediaFlux
Ce pensie primești dacă nu ai muncit nici măcar o zi în viața ta. Banii se acordă începând cu vârsta de 65 de ani
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat