Farse studenţeşti: Băieţii au redecorat camera fetelor. Vezi ce animale le-au făcut cadou VIDEO

Un grup de studenţi din SUA a făcut o farsă de Paşte de zile mari unor colege din campus.
Romania TV
17 apr. 2012, 07:56
Farse studenţeşti: Băieţii au redecorat camera fetelor. Vezi ce animale le-au făcut cadou VIDEO

Când locuieşti într-un campus universitar, şansele să fii victima unei farse sunt uriaşe. Iar ideile care le vin glumeţilor sunt dintre cele mai variate. Au simţit-o pe pielea lor trei studente de la Brigham Young University.

Dorind să se răzbune pe colegele lor pentru că i-au lăsat fără odorizantul de maşină Nelson Mandela, câţiva studenţi au pus la cale o farsă ingenioasă, iar rezultatul i-a făcut să se tăvălească pe jos de râs.

Tinerii au redecorat camera a trei colege. Le-au scos toată mobila şi au aşternut gazon, au plantat copăcei şi le-au lăsat fetelor mai mulţi pui de găină şi doi iepuraşi care se simţeau foarte bine în noua lor casă. Pentru ca distracţia să fie completă, ei au montat camere de luat vederi pentru a vedea reacţia „victimelor” lor. Iar aceasta a fost… delicioasă.

Cireaşa de pe tort a fost un iepuroi ascuns după o perdea, care le-a speriat de moarte pe fetele aflate şi aşa în stare de şoc.

După ce toată lumea şi-a revenit – fetele din sperietură şi băieţii din râs -, toţi s-au jucat cu puişorii şi iepuraşii, iar filmuleţul a ajuns pe internet.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vremea se va schimba radical în România! Europa, lovită de un val neobișnuit de aer rece
Fanatik.ro
Cea mai frumoasă fotbalistă face furori cu ipostazele în care se pozează. Cum îi înnebunește pe bărbați
Capital.ro
Reguli la bloc 2026. Este obligatoriu pentru românii care locuiesc la ultimul etaj. Amenzile pot ajunge până la 10.000 de lei
Playtech.ro
Cât câștigă un farmacist la Farmacia Tei în 2026. Rețeaua se extinde și caută personal
Adevarul
O asistentă medicală a murit după ce s-a operat de un furuncul. Familia suspectează că decesul s-a produs din cauza infecțiilor nosocomiale din spital
wowbiz.ro
Apar detalii neașteptate în crima din Bihor. Avocatul familiei fetei ucise vorbește despre posibila implicare a altor persoane: „Nu o să spun cu nume și prenume”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cum ar fi supraviețuit micuțul Alexandru în pădure timp de două zile! Un fost vânător a venit cu explicații
iamsport.ro
Peste Anghel Iordănescu, Mircea Lucescu și Emeric Ienei! Medicul Generației de Aur a numit cel mai bun selecționer al României!: ”L-aș pune în vârful piramidei”
MediaFlux
Biblia și ”Planul Divin”, secretele lui Donald Trump. Nouă ore de rugăciuni pentru strategia militară a SUA
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi