FC Rapid, doar egal în amicalul cu FK Radnicki

Formaţia FC Rapid a terminat la egalitate, joi, scor 1-1 (0-1), meciul amical disputat cu echipa sârbă FK Radnicki, în cadrul stagiului de pregătire din Antalya.

09 feb. 2012, 19:40

FK Radnicki a deschis scorul, în minutul 42, prin Tintor. Pentru Rapid a înscris Adrian Grigore, în minutul 66.

De la echipa sârbă a fost eliminat autorul golului, Milos Tintor, în minutul 86.

Echipa bucureşteană a evoluat în prima repriză în următoarea formulă: Drăghia – Creţu, Oros, Burcă, Bozovici – N. Grigore, Alexa, Ioniţă II – Roman, Ioniţă, Surdu.

În repriza a doua, Rapid a început cu următorul „11”: Vâtcă, Glauber, Sburlea, Rui Duarte, Pancu, Ezequias, Pavlovici, Ad. Grigore, Dăescu, Grigorie, Deac. A mai intrat pe teren Herea, în minutul 68.