Fiul de medic acuzat că şi-a ucis cu bestialitate colegul şi l-a aruncat dezbrăcat lângă un bloc a fost prins

Fiul de medic dat în urmărire internaţională pentru că şi-ar fi ucis un fost coleg de clasă a fost găsit la Timişoara.
Filip Stan
21 nov. 2017, 06:28
Fiul de medic acuzat că şi-a ucis cu bestialitate colegul şi l-a aruncat dezbrăcat lângă un bloc a fost prins

Fiul unui cunoscut chirurg de la Spitalul Judetean Oradea era dat în urmărire internaţională. Respectivul ar avea legătură cu o crimă care a tulburat comunitatea în urmă cu o săptămână. Anchetatorii au dispus urmarirea penala fata de Rogia Sorin Ioan, un tanar de 27 de ani, despre care indicii temeinice il indica drept principalul suspect in cazul crimei de acum câteva zile, cand un alt tanar a fost gasit cu capul zdrobit, in apropierea unui parc din Oradea.

Cadavrul unui bărbat de 27 de ani a fost găsit, joi, în cartierul Cantemir din Oradea, pe malul pârâului Peţa.

”Am fost anunţaţi că un trecător a văzut pe spaţiul verde, în zona delimitată de blocuri, între strada Grigore Ureche şi pârâul Peţa, cadavrul unui bărbat prezentând multiple urme de violenţă la nivelul capului. (…) Din cercetările preliminare rezultă că moartea a survenit în condiţii de violenţă extremă prin aplicarea mai multor lovituri cu un corp dur în zona capului”, declara, joi, pentru AGERPRES, purtătorul de cuvânt al Parchetului de pe lângă Tribunalul Bihor, procurorul Maria Cotrău.

Cadavrul unui bărbat de 27 de ani a fost găsit, joi, în cartierul Cantemir din Oradea, pe malul pârâului Peța.

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
Dieta medicilor coreeni care te ajută să slăbești 13 kilograme într-o lună. Rezultatele vor începe să se vadă după trei zile
Fanatik.ro
Mircea Lucescu începe în forţă 2026! Decizia luată de selecţioner la începutul anului. Exclusiv
Capital.ro
UE impune noi reguli pentru șoferi, inclusiv cei români. Decizie pentru înlocuirea permiselor vechi: Riscă sancțiuni și restricții
Playtech.ro
Noi imagini tulburătoare cu momentul în care izbucnește incendiul. Ce s-a văzut pe filmări la ora 1:26
Adevarul
3 ianuarie – o zi cu semnificație sumbră pentru unii dintre adversarii Statelor Unite
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Iulian s-a stins din viață la 22 de ani, în Germania! Tatăl tânărului a primit vestea în prima zi a anului 2026: „De astăzi e oficial, am rămas fără puiul meu drag!”
iamsport.ro
Cine e omul care l-a păgubit pe Gigi Becali cu o sumă uriașă de bani: ”A băgat 10.000.000, dar 3.000.000 le-a topit el!”
MediaFlux
Mai multe zile libere pentru români! Ce schimbări aduce 2026
stirilekanald.ro
Filmul complet al sinuciderii de la stația Crângași! Detalii crunte despre ce s-a întâmplat cu femeia de 36 de ani
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend