Florin Călinescu face DECLARAŢII INCREDIBILE despre ProTV şi Adrian Sârbu

În ultima perioadă, tot mai multe voci susţin că Florin Călinescu este decis să părăsească pentru a cincea oară trustul MediaPro.
Alina Costache
14 feb. 2014, 08:30
Florin Călinescu face DECLARAŢII INCREDIBILE despre ProTV şi Adrian Sârbu

Conform paginademedia.ro, Călinescu părea să fie deja în grila de programe a postului Prima TV, părăsind trustul MediaPro.

„Dacă finalizăm discuţiile, emisiunea «Chestiunea zilei» va fi în grila de programe de la toamnă. Ne dorim ca Florin să fie implicat, alături de noi, în procesul de relansare a postului Prima TV”, a declarat patronul postului Prima TV, Cristian Burci.

VEZI ŞI Lovitură pentru PRO TV: O vedetă de prim rang pleacă la concurenţă

Întrebat de reporterii „ring” dacă are de gând să înceapă o nouă colaborare cu Prima TV, actorul a recunoscut că, într-adevăr, a avut loc o discuţie, dar nu a luat o hotărâre.

Eu am mai lucrat cu Burci în 1990, când am înfiinţat Agenţia Graffiti. Suntem prieteni, ne cunoaştem şi, printre altele, mai vorbim… Dar asta nu înseamnă că, dacă am băut o cafea, gata, am bătut palma cu el. A avut loc o discuţie care nu s-a finalizat cu nimic, mai vedem, mai discut şi cu alţii. Până la primăvară, vară, nu cred că fac nimic. Dacă va apărea ceva serios, va apărea din toamnă„, a mărturisit realizatorul TV.

Referitor la tot ceea ce se întâmplă în ProTV, actorul a preferat să nu comenteze, susţinând că el nu cunoaşte politica postului.

Nu am plecat nicăieri. Eu sunt prieten cu Adrian Sârbu de-o viaţă şi dacă el şi-a dat demisia… Şi-a dat demisia… Pentru mine, ProTV era Adrian Sârbu. Nu mă priveşte de ce pleacă lumea din Pro, habar nu am despre politica postului„,a precizat moderatorul.

VEZI ŞI Adrian Sârbu are o nouă iubită blondă FOTO

DailyBusiness
Vlăduța Lupău a făcut anunțul despre al treilea copil: „O să vă și arăt, ca să fie așa pe dovedite”
Spynews
Cristina Cioran, însărcinată pentru a treia oară? „Poate chiar acum am o veste”. Cum este viața ei cu doi copii
Fanatik.ro
Topul companiilor de stat cu cele mai mari salarii pentru șefii numiți politic. Care e ministerul cu cele mai mari indemnizații
Capital.ro
Călin Georgescu, întâmpinat cu urale la Iași. A făcut anunțul care dă din nou speranțe susținătorilor: O mare onoare pentru mine!
Playtech.ro
Cutremur puternic în România! Seismul a avut loc într-o zonă neobişnuită
Adevarul
Rusia testează o „tactică ciudată” pe frontul din Donețk
wowbiz.ro
Ea este mama ucisă pe trecerea de pietoni, în Berceni! Elena avea 35 de ani, iar acasă o mai aștepta un copil
Economica.net
Dispare o bancă cu zeci de mii de clienți în România. Ce se întâmplă mai departe
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot
kanald.ro
Doliu în familia Denisei Răducu! Fratele vitreg al regretatei cântărețe a murit
Cancan.ro
Momente de groază la bordul unui avion Ryanair, chiar în momentul decolării! Cei 160 pasageri au fost evacuați de urgență
iamsport.ro
'100 de milioane!' Imagini din satelit. Ce se 'ascunde' în spatele bazei FCSB-ului. Becali: 'Eu nici nu știam'
MediaFlux
Adio, vouchere! Ministrul Bogdan Ivan anunță cine vor fi cei afectați
stirilekanald.ro
VIDEO Filmul tragediei din Berceni! Imaginile filmate surprind momentul în care femeia este spulberată de pe trecerea de pietoni în timp ce împinge căruciorul
substantial.ro
Când sunt Moșii de toamnă în 2025