Florin Salam îşi plânge durerea, la şase luni de la moartea fratelui. Ce spune manelistul despre vaccin şi cum i-a anulat pandemia planurile de plecare din România

Fratele lui Florin Salam a murit la doar 45 de ani, toamna trecută, după ce a fost diagnosticat cu COVID-19. La șase luni de când și-a pierdut fratele, manelistul a făcut primele declarații despre acest moment dificil din viața sa.
Daniel Spătaru
14 mart. 2021, 08:35
Florin Salam îşi plânge durerea, la şase luni de la moartea fratelui. Ce spune manelistul despre vaccin şi cum i-a anulat pandemia planurile de plecare din România

“Mi-e dor el! Așa a vrut Dumnezeu să se întâmple. Eu am trecut prin multe de-a lungul anilor, dar am zis să nu mai întristez oamenii, nici fanii, nici familia. Oricum, știe toată lumea despre fratele meu. Cuvintele mele sunt prea mici ca să spun cât îl iubesc sau că mi-e dor de el. Poate așa i-a fost soarta și lui și mie, să împărțim ceea ce am împărțit. Dacă e acolo sus, la Dumnezeu, mă ajută mai mult și cândva ne vom reîntâlni cu toții acolo”, a spus Florin Salam, la Xtra Night Show.

Acesta este dispus să se vaccineze anti Covid împreună cu toată familia sa, dacă va fi nevoie. „Poate autoritățile vor spune cândva să nu mai facem. Așteptăm, vedem, încă nu ne-am gândit la asta. N-am vrea să-l facem vaccinul, dar dacă va trebui, o să-l facem”, a mai spus artistul.

Citeşte şi Florin Salam şi-a avariat maşina de 200.000 de euro. Rolls-Royce-ul a ajuns la service FOTO

Înainte de pandemie, Florin Salam cumpărase o casă în Canada, în care intenționa să se mute cu toată familia, dar a anulat planurile de plecare. „Acum cu pandemia asta e peste tot la fel. Nu are rost sa mai plecam. Î n orice țară te duci, sunt aceleași probleme. De ce să plec de aici dacă oricum nu ai unde să cânți? Am mai avut petreceri private, dar am ținut clientul mai la distanță. Am avut pierderi mari financiare pe pandemie. Din 20 de concerte, am mai mers la două„, a mai declarat manelistul, la Antena Stars.

Citeşte şi Florin Salam, amendat după ce a cântat la o petrecere ilegală. Imagini de la cheful organizat de Ionică Minune VIDEO

Nelu Stoian, fratele lui Florin Salam, a murit pe 25 septembrie, la vârsta de 45 de ani.

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Gheorghe Dincă a ajuns pe mâinile medicilor! Ce a pățit monstrul din Caracal, în penitenciar
Fanatik.ro
Dorinel Munteanu a semnat în SuperLiga! Contract pe un an și jumătate. Exclusiv
Capital.ro
UPDATE Călin Georgescu, trimis în fața instanței. Judecătorii au respins toate cererile și dau undă verde procesului
Playtech.ro
Când se plăteşte concediul de odihnă neefectuat: ce poţi face cu zilele restante
Adevarul
Exit-poll-urile și sondajele au eșuat masiv în București. „E fără precedent. Am avut trei case de sondare care au manipulat”
wowbiz.ro
Vești de ultimă oră despre starea lui Dan Petrescu. Fiicele lui au venit de urgență în țară: „A slăbit 30 de kilograme”
Economica.net
Cea mai nouă ofertă PPC - Scad preţurile la energie electrică
kanald.ro
Un copil de 12 ani și-a pierdut viața în Fetești, după ce un șofer băut a dat peste el și fratele său. În ce stare se află cealaltă victimă
iamsport.ro
FCSB e câștigat lupta cu Rapid: internaționalul român, la un pas de a semna cu campioana! Finanțatorul a anunțat: ”Aproape am bătut palma”
MediaFlux
Sorin Grindeanu, anunț surpriză din PSD: Intrăm într-o perioadă de analiză internă legată de participarea noastră la guvernare
stirilekanald.ro
Anunțul momentului pentru români!
substantial.ro
Ce este tractografia RMN și cum ajută la înțelegerea afecțiunilor neurologice