Fotbalist ÎMPUŞCAT ÎN CAP la finalul unui meci VIDEO

Almagro încearcă să promoveze în prima ligă din Argentina, iar ieri a jucat pe teren propriu împotriva celor de la Atletico Parana.

09 dec. 2016, 12:31

Scorul a fost 0-0 timp de 90 de minute, însă în prelungiri Noir a înscris golul oaspeților. Spiritele s-au încins imediat în tribune. Mai mulți suporteri locali au atacat forțele de ordine, iar acestea din urmă au folosit gaze lacrimogene și gloanțe de cauciuc. Mulți dintre ultrași au fost arestați, însă războiul din tribune nu s-a sfârșit aici.

În încercarea disperată de a calma haosul de pe stadion, Franco Quiroz, una dintre rezervele gazdelor, a vrut să discute cu suporterii. Din păcate, fotbalistul s-a ales cu un glonț de cauciuc tras în cap de un polițist, care încerca să nimerească un fan al gazdelor. Quiroz a ajuns la spital, iar acum e în afara oricărui pericol .