Fotbalistul clubului Ajax, Abdelhak Nouri, s-a trezit din comă, după aproximativ TREI ani

Fotbalistul Abdelhak Nouri, jucător la Ajaz Amsterdam, s-a trezit din comă, după doi ani și nouă luni. Jucătorul s-a prăbușit pe teren în anul 2017, după ce a suferit un atac de cord, iar acum este capabil să vorbească. 
Romania TV
27 mart. 2020, 09:51
Fotbalistul clubului Ajax, Abdelhak Nouri, s-a trezit din comă, după aproximativ TREI ani

Fotbalistul Abdelhak Nouri s-a prăbușit pe teren în timpul unui meci amical între Ajax și Werder Bremen, câzând pe gazon în minutul 72, după ce a intrat pe teren în repriza secundă.

Potrivit The Sun, fotbalistul s-a trezit din comă și poată mâncă, se încruntă, râgâie și doarme, însă este foarte dependent de persoanele din jur.

Citește și: Ţara în care fotbalul continuă, în ciuda COVID-19. Fotbaliştii poartă măşti în timpul meciurilor şi sunt speriaţi

Fratele jucătorului, Abderrahim, a declarat faptul că fotbalistul ”este bine” și trăiește într-o casă construită special pentru el. Cei doi comunică prin ”ridicarea sprâncenelor”. Mai mult decât atât, jucătorul se poate uita din nou la fotbal și chiar reacționează la unele meciuri.

”Trebuie să avem grijă de el așa cum putem mai bine. Încercăm să facem multe lucruri”, a spus și tatăl lui, pe nume Mohammed.

 Faptul că fotbalistul și-a revenit este una incredibilă, în condițiile în care în iulie 2017, familia sa a declarat că nu mai are nicio șansă de recuperare și se va afla în stare vegetativă toată viața.

”Nu poate să meargă, să vorbească, nu ne recunoaște, nu știe cine suntem. Nu simte nimic, nu aude nimic. Potrivit doctorilor el nu va mai merge niciodată, nu se va recupera”, a spus, în 2017, fratele jucătorului.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Sala Polivalentă dintr-un mare oraș al României demnă de Cartea Recordurilor, în sens negativ. De ce nu este finalizată
Capital.ro
Elena Udrea a răbufnit. România are o mare problemă: O recunoaște Premierul Bolojan și o arată realitatea din sistem!
Playtech.ro
Guvernul reduce acciza la motorină cu 30 de bani. Benzinăriile, obligate să limiteze modificările de preț
Adevarul
Șeful Forțelor Navale Române: „Există motive care mă țin noaptea treaz”. Adevărul despre pericolul minelor marine și amenințarea Rusiei
wowbiz.ro
Rezultate autopsie Cristian Staicu. Ce au descoperit legiștii despre moartea medicului din București
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Anchetatorii iau in calcul 3 ipoteze în cazul medicului incendiat în propriul apartament. Apropiații fac dezvăluiri despre ultimele clipe din viața lui
iamsport.ro
BOMBĂ! Gigi Becali a vorbit cu ministrul Radu Miruță despre Steaua: ”A zis că așteaptă o ofertă”
MediaFlux
Candidat surpriză pentru mandatul de președinte al SUA. Cine se pregătește ca să preia Casa Albă
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj