Gabriela Firea se revoltă la adresa lui Vlad Voiculescu: ”Sinistrul Sănătății trebuie să plece. E un ministru prost”

Senatoarea PSD susține că tragedia de la ”Victor Babeș” reprezintă încă o dovadă strigătoare la cer a dezorganizării actualului ministru al Sănătății. Aceasta face referire la Vlad Voiculescu cu apelativul ”sinistrul sănătății”.
Alina Costache
13 apr. 2021, 19:40
Gabriela Firea se revoltă la adresa lui Vlad Voiculescu: ”Sinistrul Sănătății trebuie să plece. E un ministru prost”

Gabriela Firea se revoltă la adresa ministrului Sănătății. Senatoarea PSD consideră că tragedia de la ”Victor Babeș” se adaugă motivelor care arată că Vlad Voiculescu trebuie să plece, fiind o dovadă strigătoare la cer a dezorganizării actualului ministru al Sănătății.

Mai mult decât atât, Gabriela Firea a precizat faptul că parlamentarii PNL care au cerut demiterea lui Vlad Voiculescu trebuie să voteze moțiunea depusă de PSD, totul pentru a arăta că nu sunt complicii acestuia. Fostul edil al Capitalei susține că USR a admis că Vlad Voiculescu este un ministru prost, însă fiind ministrul partidului acesta este mai important decât interesul public și sănătatea sau viața românilor.

Citește și: Youtube atrage atenţia SENATULUI. Platforma ameninţă cu închiderea paginii instituţiei în urma mesajelor instigatoare ale Dianei Șoșoacă

Gabriela Firea se revoltă la adresa ministrului Sănătății

”Tragedia de la spitalul Victor Babeș se adaugă motivelor de o gravitate extremă pentru care „SINISTRUL SĂNĂTĂȚII” Vlad Voiculescu TREBUIE să plece. Este încă o dovadă strigătoare la cer a dezorganizării, a perpetuării improvizațiilor criminale, a deciziilor proaste, a managementului catastrofal al actualului ministru al Sănătății. Parlamentarii PNL care au cerut demiterea lui Voiculescu trebuie să voteze moțiunea depusă de noi, pentru a arăta alegătorilor lor că nu sunt complicii acestui SINISTRU AL SĂNĂTĂȚII. Altfel rămân doar niște mincinoși, care își bat joc pe față de oamenii care i-au votat!

PSD București denunță categoric tupeul cinic al lui Barna care declamă sfidător că Voiculescu ” nu e un diamant pentru managementul Sănătății, dar e cea mai bună opțiune pe care o avem” și cere parlamentarilor PNL să nu uite că sunt în slujba oamenilor. Altfel spus, USR admite că Sinistrul Sănătății Vlad Voiculescu e un ministru prost, dar e ministrul lor și asta e mai important decât interesul public și sănătatea sau viața românilor” , este mesajul postat de Gabriela Firea pe Facebook.

Citește și: PSD cere demisia ministrului Sănătății: ” În mandatul său au avut loc cele mai multe tragedii umane”

DailyBusiness
Ministrul Energiei convoacă Comandamentul Energetic Național, pe fondul vremii severe și al avariilor din rețea
Spynews
Ce diferență de vârstă este între Vanessa și Bogdan de la Ploiești. Detaliul pe care mulți l-au ignorat până acum
Fanatik.ro
Fiul lui Michael Schumacher a trecut peste despărțirea cu Laila Hasanovic. Cu cine a fost văzut 
Capital.ro
Reguli pentru românii care au casă la curte în Europa. Restricții și interdicții pentru cei care s-au mutat în străinătate
Playtech.ro
Indemnizaţie handicap 2026. Sumele primite de românii cu probleme medicale cresc anul acesta
Adevarul
Troc între marile puteri pentru Venezuela, Ucraina și Taiwan? Expert: „SUA nu au de ce să ofere gratis ceva”
wowbiz.ro
Imagini care frâng inima, la peste 7 luni de la moartea Teodorei Marcu. Cum apare fiica ei în primul story postat de Alex după tragedie
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Denisa, iubita bărbatului care și-a pierdut viața la Buzău, mesaj sfâșietor pe internet. Tânăra face apel la oameni: ,,Am nevoie să vă treziți conștiința”
iamsport.ro
Ordinul lui Nicolae Ceaușescu i-a ruinat viitorul românului care a fost ”cel mai bun din lume”: ”L-am iubit enorm! I-au luat pașaportul și l-au dat jos din avion”
MediaFlux
SUA amenință din nou Europa! Trump are intenții serioase
stirilekanald.ro
Anunț foarte important pentru români!
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend