Gabriela Firea vizitează din nou şantierul gol de pe centura Bucureştiului, inaugurat cu artificii: „Deocamdată e linişte. Vom reveni”

Primarul capitalei, Gabriela Firea, urmăreşte cu mare atenţie desfăşurarea lucrărilor la centura Bucureştiului, în special pe tronsonul inaugurat acum o lună de ministrul Transporturilor, premierul Orban şi reprezentanţii CNAIR şi ai constructorului turc.
Romania TV
11 sept. 2020, 15:19
Gabriela Firea vizitează din nou şantierul gol de pe centura Bucureştiului, inaugurat cu artificii:

Inaugurarea lucrărilor a fost făcută cu mult fast, fiind pregătit şi un foc de artificii, despre care Orban a spus la acea vreme că nu a fost pus la cale de guvern, ci un cadou din partea constructorului, care s-a angajat să lucreze „zi lumină” pentru realizarea cât mai rapidă a tronsonului de aproximativ un kilometru.

Gabriela Firea a găsit, din nou, un şantier gol, deşi spune că din informaţiile pe care le deţine, câţiva muncitori ar fi fost prezenţi dimineaţă, şi promite să monitorizeze în continuare cu mare atenţie stadiul lucrărilor.

Citeşte şi: Gabriela Firea, schimb de mesaje cu Nicuşor Dan: „Succes la locul 2”

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Doliu în familia fraților Gavril. Cine este persoana dragă pe care au pierdut-o și ce mesaj a transmis Jean Gavril
Fanatik.ro
Legenda din fotbal care a făcut cea mai tare declarație despre Giorgia Meloni. Cuvintele cu care i-a uimit pe toți
Capital.ro
Se folosesc de Călin Georgescu. O nouă înșelătorie profită de fostul candidat. Oamenii cad imediat în plasă
Playtech.ro
Ce pensie primeşti după 40 de ani de muncă: modalitate simplă de calcul în funcţie de salariu Social
Adevarul
Raportul CSAT despre anularea alegerilor din 2024 ajunge în Parlament. Ce spune despre Rusia și campania lui Călin Georgescu
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Jurnalista Simona Popescu s-a stins din viață! Aceasta a pierdut lupta cu o boală nemiloasă, la doar 59 de ani
iamsport.ro
Reacție furioasă în emisiunea lui Radu Naum: ”Avem nevoie de un Recorder în fotbalul românesc”
MediaFlux
Pensionarii din România care vor primi bani în plus de anul viitor. Ministrul Muncii, Florin Manole, a confirmat
stirilekanald.ro
Un microbuz cu români, implicat într-un accident mortal pe autostrada A4 din Germania
Momente extrem de grele pentru Madalin Voicu. Familia, in centrul unei dureri profunde