Gară feroviară închisă la San Francisco, după mai multe focuri de armă

Gara feroviară din San Francisco a fost închisă luni, iar călătorii au fost evacuaţi după apariţia unor informaţii că în zonă s-ar trage cu o armă de foc, după cum a relatat canalul de televiziune KTVU, citat de agenţia de presă RIA Novosti, potrivit Agerpres.
Romania TV
17 feb. 2014, 08:42
Gară feroviară închisă la San Francisco, după mai multe focuri de armă

Potrivit martorilor oculari, poliţia a evacuat toţi pasagerii din gară, dintre care mulţi au fost direcţionaţi spre un centru comercial din apropiere.

Accesul în gară a fost blocat de poliţie, astfel încât trenurile care ar fi trebuit să oprească şi-au continuat călătoria, fără să mai facă escală.

În acest moment, activitatea gării feroviare din San Francisco a fost restabilită complet.

Surse din poliţia din San Francisco au confirmat incidentul în urma căruia o persoană a fost rănită. Aceasta are plăgi prin împuşcare. Victima a fost spitalizată, iar starea sa este apreciată ca fiind critică.

Identitatea persoanei suspectate că a deschis focul, precum şi mobilul faptei sale nu au fost făcute publice de către poliţie, care derulează o anchetă.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Ce s-ar putea alege de proprietățile deținute de Răzvan Raț în Ucraina: ”Nu mai dau rușii drumul la Donbas”
Capital.ro
Vladimir Putin este îndrăgostit. Liderul rus și-a recunoscut public sentimentele: DA!
Playtech.ro
Veste de ultimă oră de la meteo! Se schimbă vremea complet: anunţul va supăra mulţi români
Adevarul
Ce îl așteaptă pe Zelenski în scenariul cel mai negru pentru Ucraina
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ei sunt Diana și George, cei doi soți care și-au pierdut viața în Bacău, după un impact violent dintre două mașini. Tânăra de 27 de ani era însărcinată
iamsport.ro
A fost bairam! Supărarea ține puțin în Oltenia: jucătorii au aruncat cu bani în lăutari după eșecul din Conference League
MediaFlux
Bolojan și-a pus oamenii în funcții cheie. Ce vrea să facă în justiția din România
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet