Gest emoţionant pentru asistenta umilită de vecini că îi tratează pe bolnavii de COVID-19. Ce surpriză i-a fost pregătită VIDEO

Asistenta medicală de la Spitalul de Boli Infecțioase din Galați care a povestit cum a fost umilită de vecini care i-au aruncat clor pe ușă sau cum a fost dată afară dintr-un magazin pentru că lucrează într-un spital care primește bolnavi de COVID-19 a fost întâmpinată joi, pe stradă, de mai mulți militari care au aplaudat-o și i-au oferit un buchet de flori.
Iulian Tudor
02 apr. 2020, 19:26
Gest emoţionant pentru asistenta umilită de vecini că îi tratează pe bolnavii de COVID-19. Ce surpriză i-a fost pregătită VIDEO

Mihaela Moga Pal, asistentă medicală la Spitalul de Boli Infecțioase din Galați, a povestit pe Facebook cum a fost tratată pentru că lucrează într-un spital care primește bolnavi de COVID-19.

Vecinii din scara blocului, unde am locuit mai bine de 20 de ani, mi-au aruncat cu clor pe ușa apartamentului… Mi-au trimis poliția acasă… M-au dat afară din magazinul blocului, doar pentru că lucrez la Spitalul Boli Infecțioase„, a scris asistenta.

Citeşte şi Palatul Cotroceni va fi iluminat vineri în culorile Spaniei. Klaus Iohannis a vorbit cu Pedro Sanchez pe tema COVID-19

Povestea sa a sensibilizat întreaga comunitate, iar primii care i-au sărit în apărare au fost chiar militarii din localitate. „Nu putem șterge experiența prin care a trecut Mihaela, dar putem să îi amintim că eforturile ei chiar sunt apreciate. Așa că, colegii noștri din Batalionului 284 Tancuri/Brigada 282 Blindată „Unirea Principatelor” au așteptat-o în fața blocului la finalul turei și au întâmpinat-o cu aplauze și flori, așa cum merită. Sperăm ca gestul nostru să îi dea putere să lupte mai departe„, se arată într-un video publicat pe Facebook de către MApN cu titlul „În numele lor, ne cerem scuze, Mihaela”.

Povestea Mihaelei trage un semnal de alarmă. Cu toții suntem afectați de ceea ce se întâmplă. Dar cel mai afectat este personalul medical. De ce să le facem viața și mai grea decât este? În numele lor, ne cerem scuze, Mihaela. Și îți mulțumim pentru tot ce faci pentru orașul tău și pentru România. Fii puternică!„, se arată în postarea MApN.

Secvenţa emoţionantă în care Mihaela e întâmpinată de militari:

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Mircea Lucescu, vești înfiorătoare – e în comă la Terapie Intensivă! Ultimele informații de la bunul prieten al lui „Il Luce”: „Situația este critică! Să ne rugăm pentru el”. Update, luni, 6 aprilie
Capital.ro
Marea actriță a murit. Am pierdut o stea. Românii o știau din serialul Tânăr și Neliniștit
Playtech.ro
Cât costă o noapte de cazare în Craiova dacă vrei să mergi la Târgul de Paște: românii, impresionați de ce au văzut în orașul Olguței Vasilescu
Adevarul
Povestea olteanului cu plantații de portocali și măslini în Grecia: „Am plecat la muncă. La început treceam granița ilegal”
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu, prima reacție după ce l-a vizitat pe Mircea Lucescu. Antrenorul s-a întors în România de urgență
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Mircea Lucescu a făcut infarct. Anunțul făcut de Spitalul Universitar despre starea de sănătate a selecționerului
iamsport.ro
Șumudică, pus la zid după ce a făcut scandal la meciul de tenis: ”A venit simpaticul nostru, clovnul de serviciu. Trebuia dat afară”
MediaFlux
Ce pensie vei avea dacă ai lucrat cu salariul minim pe economie. Ministrul Muncii: „Este realitatea”
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj