Gest revoltător în plină criză de coronavirus. O femeie din SUA a tuşit intenţionat peste produsele din magazin. Paguba uriaşă, produsă

O femeie din statul american Pennsylvania va fi cercetată penal de Poliţie, după ce a tuşit intenţionat peste mai multe alimente dintr-un magazin. Proprietarii magazinului au fost nevoiţi să arunce la gunoi toate alimentele contaminate care valorează peste 30.000 de dolari. 
Romania TV
27 mart. 2020, 06:49
Gest revoltător în plină criză de coronavirus. O femeie din SUA a tuşit intenţionat peste produsele din magazin. Paguba uriaşă, produsă

Femeia a intrat într-un mic magazin alimentar din oraşul Hanovra (statul Pennsylvania) şi a început să tuşească peste mai multe produse, carne, produse de panificaţie şi alte mărturi, după cum a povestit Joe Fasula, proprietarul magazinului, pe Facebook.

Angajaţii au intervenit imediat, au dat-o afară din magazin şi au sunat la Poliţie. Femeia a fost identificată câteva ore mai târziu de poliţişti şi a fost reţinută, relatează CNN.

Potrivit Poliţiei din Hanovra, femeia, al cărei nume nu a fost făcut public, „a contaminat intenţionat” alimentele. Ea va fi cercetată penală, după ce va fi supusă unei expertize psihiatrice.

Deocamdată, nu se ştie dacă femeia este infectată cu noul coronavirus (COVID-19) sau este doar o farsă. Proprietarul a anunţat că a aruncat toate produsele cu care a intrat în contact clienta şi a fost dezinfectat tot magazinul.

Paguba este uriaşă deoarece au fost aruncate produse în valoare de 35.000 de dolari.

„Deşi este întotdeauna o ruşine când se risipeşte mâncarea, în aceste perioade în care atât de mulţi oameni nu ştiu unde să-şi mai cumpere de mâncare, este cu atât mai deranjant”, a scris Joe Fasula, proprietarul magazinului.

Persoanele care răspândesc noul coronavirus sunt acuzate de terorism în SUA 

Departamentul american al Justiţiei a anunţat miercuri că oamenii care răspândesc intenţionat noul coronavirus ar putea fi acuzaţi de terorism. 

Oficiali mai multe state americane iau în serios ameninţările de răspândire a COVID-19. La începutul acestei săptămâni, un bărbat din New Jersey care a susţinut că are coronavirus a fost pus sub acuzare pentru ameninţări teroriste după ce a tuşit intenţionat înspre angajatul unui magazin alimentar.

Interviu EXCLUSIV cu Virgil Musta, medicul care a vindecat cei mai mulţi pacienţi cu COVID-19. Cum ne protejăm de virus

DailyBusiness
Republica Moldova avansează spre aderarea la UE. Au fost deschise noi capitole de negociere
Spynews
Ce a pățit Gabriela Cristea în urma tratamentului pentru slăbit pe care l-a urmat. Prezentatoarea TV a pus punctul pe „i”
Fanatik.ro
Ce şansă! Cu cine joacă Universitatea Craiova în turul 3 din Liga Campionilor! Lovitura uriașă pe care o poate da campioana României la tragerea la sorți de luni
Capital.ro
Adio, diesel? Se schimbă piața auto din România. Ce se întâmplă cu mașinile pe motorină. Declin fără precedent
Playtech.ro
Harta salariilor din România. Unde se câștigă cel mai bine în țară. Domeniile cu salarii de peste 13.000 de lei și cele cu cele mai mici venituri
Adevarul
Tot mai mulți români cer băncilor înapoi comisioanele și dobânzile. Cum îți poți recupera banii fără proces
wowbiz.ro
Cum arată fiul Mădălinei Manole la 17 ani! Fratele regretatei artiste a publicat o fotografie în premieră cu Petru Mircea Jr.
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Prima reacție a lui Nicușor Dan, după ce un român a sfârșit în clădirea cuprinsă de foc, din centrul Bruxellesului
iamsport.ro
”Să nu te vadă Gică Hagi, că-l dă afară!”. Bătaie antologică la echipa națională: ”Mi-a dat un pumn tare, m-a leșinat!”
MediaFlux
Un nou venit la pensie pentru români, cum funcționează. Legea a fost deja adoptată
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?