Gigi Becali dă de pământ cu susținătorii LGBT: Mâine mergem să sfințim centrul Capitalei. Avem obligația să curățăm locurile unde au călcat și au lăsat demoni

Marșul Bucharest Pride din centrul Capitalei l-a făcut pe Gigi Becali să acționeze pentru a sfinți locurile prin care au mers cei 2.000 de susținători LGBT.
Claudia Simion
14 aug. 2021, 20:37
Gigi Becali dă de pământ cu susținătorii LGBT: Mâine mergem să sfințim centrul Capitalei. Avem obligația să curățăm locurile unde au călcat și au lăsat demoni

Gigi Becali dă de pământ cu susținătorii LGBT: Mergem să sfințim centrul Capitalei. Au lăsat demoni în urma lor

Gigi Becali a anunțat că duminică, de la ora 12.30, va parcurge, împreună cu preoții, același traseu urmat de susținătorii LGBT pentru a sfinți locurile unde au lăsat „demoni” în urma lor.

„Ceea ce fac ei e problema lor, nu le pun nicio vină. Oamenii ăștia nu fac ei ceea ce fac. Lor li se spune, demonii îi îndrumă să facă ceea ce fac. E problema lor, noi trebuie să ne facem datoria.

Eu am decis că mâine, după ce merg la Patriarhie la slujbă, la ora 12.30 ne întâlnim cu preoți, monarhi pe Calea Victoriei ca să sfințim locul. Va fi o sfințire. Vor sfinți cu apă sfințită, cu icoane și cruci. Vom sfinți toate locurile. Avem obligația ca fiecare centimetru pătrat unde au călcat acești oameni și au lăsat demoni să fie curățat. Asta este datoria noastră. Vom face asta de la 12.30. Vom face același traseu parcurs de ei”, a declarat Gigi Becali la romaniatv.net.

Mii de persoane au participat la Marșul Bucharest Pride ca să „coloreze oraşul în culorile iubirii şi libertăţii”

Peste 2.000 de persoane au participat la Marșul Bucharest Pride, sâmbătă după-amiaza, pornind de pe Calea Victoriei din București spre Piaţa Universităţii. Participanții au ieșit să „coloreze oraşul în culorile iubirii şi libertăţii”. Primăria Capitalei a permis ca manifestaţia să se poată desfăşura cu participarea a maximum 500 de persoane, în vreme ce organizatorii au anunţat că la eveniment sunt aşteptaţi mii de oameni.

Pe de altă parte, tot astăzi s-a ținut și Marșul Normalității. Participanţii sunt revoltaţi de „noua normalitate” şi se declară împotriva manifestărilor de stradă ale membrilor comunităţii LGBTQ, dar şi împotriva introducerii educaţiei sexuale în şcoli. Ei scandează „Dumnezeu a dat femeie şi bărbat!”, „Legea divină, familia creştină”, „România nu e Sodoma”.

 

DailyBusiness
Guvernul va declara situație de criză pe piața carburanților și urmează să adopte măsuri pentru protejarea economiei și populației
Spynews
Alertă medicală în România! Trei copii sunt suspecți de malarie după ce au călătorit în Africa
Fanatik.ro
Cât stă, de fapt, băiatul lui Adi Mutu pe telefon. ”Briliantul” a dat cărțile pe față
Capital.ro
Ora de vară 2026 în România. Data când se schimbă ora în România. Se dă ceasul înainte cu o oră
Playtech.ro
Închiderea balcoanelor de la parter. Reguli de care să ţii cont în 2026
Adevarul
Ipoteză șocantă în cazul copilului căzut de la etajul 9: ce au observat vecinii înainte de moartea băiețelului de 5 ani
wowbiz.ro
Elena Gheorghe a anunțat despărțirea în lacrimi! Artista trece prin momente dificile: „Astăzi ne luăm rămas-bun”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Daniela Ciucă, o asistentă din Vaslui, s-a stins din viață la scurt timp după ce a ieșit din tura de noapte
iamsport.ro
MM Stoica l-a amenințat pe Gigi Becali că pleacă de la FCSB dacă îl transferă pe jucătorul care a făcut videochat cu un alt bărbat: ”Râde lumea de noi!”
MediaFlux
Motivul ascuns al lui Donald Trump. Secretul din spatele războiului din Iran
stirilekanald.ro
(P) Rolul farmacistului în consilierea pacientului cu probleme ale părului
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj