Gigi Becali, la o DECIZIE de FALIMENTUL FCSB. Reacţia după ce a pierdut MARCA STEAUA: „Mergem la Curtea Europeană de Justiţie!”

Gigi Becali ar putea primi lovitura decisivă săptămâna viitoare. Pe rol există un proces în care CSA Steaua i-a cerut lui Gigi Becali aproape 37 milioane de euro prejudiciu pentru folosirea abuzivă a mărcii. Cazul se va judeca pe 9 mai.
Filip Stan
04 mai 2018, 15:57
Gigi Becali, la o DECIZIE de FALIMENTUL FCSB. Reacţia după ce a pierdut MARCA STEAUA:

Gigi becalia oferit primele declaraţii şi a anunţat că va merge la Curtea Europeană de Justiţie.

„Asta este, ce să fac acum? Să dansez, ce să fac? Aia e! Îmi puneam mari speranţe, dar dacă aşa a dat, ce pot să fac? Mai e cale de atac, la Curtea Europeană de Justiţie. O să mergem acolo, normal. Dacă în ţara noastră nu avem dreptate, mergem la străini să ne facă dreptate. Cred că s-a băgat Dumbravă”, a spus Gigi Becali pentru Digi Sport.

Gigi Becali  a susţinut în trecut că dacă va fi obligat să plătească 37 de milioane de euro, FCSB va intra în faliment, explicând că nu are cum şi de ce să plătească o asemenea sumă.

„Cum să zici că ţi-am adus eu prejudiciu? Dacă tu nu făceai fotbal, nu aveai voie să faci fotbal! Cum să zici că ţi-am adus eu prejudiciu că vindeam castraveţi, iar tu vindeai roşii? Tu nu aveai voie să vinzi castraveţi. Plus de asta, eu nici nu vindeam. Eu nu făceam marketing cu produse cu marca. Eu nu ţi-am adus niciun prejudiciu, nici nu am avut beneficiu, pentru că nu făceam marketing”, a spus Gigi Becali la Digi Sport.

Florin Talpan, MESAJ INCREDIBIL pentru Gigi Becali după ce Armata a câştigat procesul pentru MARCA STEAUA

Disputa dintre FCSB și Armată a început în anul 2015, când clubul patronat de Gigi Becali a pierdut marca Steaua Bucureşti, după ce Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie (ICCJ) a respins contestaţia în anulare formulată de club la decizia din 3 decembrie prin care i-a fost anulată marca. ICCJ a anulat, pe 3 decembrie, marca Steaua Bucureşti înregistrată sub nr. 061735 în 29 ianuarie 2004 de SC Fotbal Club Steaua Bucureşti SA.

Lovitură TERIBILĂ pentru GIGI BECALI. Instanţa a decis: FCSB nu e STEAUA!

FCSB a fost acţionată în instanţă în 2011 de Clubul Sportiv al Armatei „Steaua” Bucureşti, care a cerut anularea mărcii înregistrate de gruparea din Liga I. Tribunalul Bucureşti a respins această cerere, în 17 aprilie 2012, decizie menţinută de Curtea de Apel Bucureşti, în 20 decembrie 2013, însă ICCJ a dat dreptate clubului sportiv.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Raluca Pastramă a dezvăluit că a slăbit 5 kilograme. Cum arată acum: „Mă laud singură”
Fanatik.ro
Radu Drăgușin, detalii nespuse despre momentul în care i s-a făcut rău lui Mircea Lucescu. Ce s-a întâmplat și ce a zis, de fapt, regretatul antrenor
Capital.ro
Prețuri carburanți vineri, 14 august. Cât costă benzina și motorina în București și în marile orașe
Playtech.ro
Părinții ar putea avea liber pe 7 septembrie, în prima zi de școală. Ce prevede proiectul
Adevarul
Testul auto care a împărțit internetul. „Să le suspende permisele celor care au greșit!” Care este ordinea corectă de trecere
wowbiz.ro
„Am intrat în metastază” Alina Pușcău, anunț cutremurător înainte să intre în operație! Vedeta a transmis un mesaj emoționant fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Sute de turiști și localnici, evacuați pe mare din Halkidiki, în urma incendiilor uriașe. Anunțul Consulatului General al României
iamsport.ro
Dezvăluiri uluitoare ale unui fost fotbalist din SuperLiga: ”Jucătorii nu erau plătiți de 3-4 luni și patronul a venit cu Bentley la club. Un coleg și-a pierdut mașina”
MediaFlux
Casa de Pensii, avertisment pentru pensionari. Ce se întâmplă cu cererile pentru recuperarea CASS
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat