Grav accident auto în Alba. O persoană a decedat după ce un microbuz s-a răsturnat pe A1 VIDEO

O persoană a decedat şi o alta a fost rănită după ce un microbuz s-a răsturnat duminică pe A1, în zona Pianu, a informat Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Alba.
Romania TV
22 nov. 2020, 13:50
Grav accident auto în Alba. O persoană a decedat după ce un microbuz s-a răsturnat pe A1 VIDEO

Grav accident de circulaţie în judeţul Alba. Potrivit reprezentanţilor ISU Alba, Garda de Intervenţie Sebeş, în cooperare cu Detaşamentul de Pompieri Orăştie, a intervenit pentru descarcerare şi acordare prim-ajutor la un accident rutier produs pe A1, eveniment în care a fost implicat un microbuz cu 7 pasageri.

Grav accident pe A1. O pesoană a decedat

În urma accidentului, o persoană a rămas încarcerată, iar o alta a fost asistată medical de echipajul SMURD.

„Din nefericire, victima încarcerată a suferit leziuni incompatibile cu viaţa, fiind declarată decedată”, au transmis cei de la ISU.

Ceilalţi pasageri nu au avut nevoie de ajutor medical.

Accident şi maşină incendiată în Tulcea

Un alt accident deosebit de grav a avut loc joi pe DN 22-E87, în județul Tulcea, în apropierea localităţii Cataloi.  O femeie de 39 de ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, a pierdut controlul maşinii şi s-a ciocnit de un copac de pe marginea drumului.

Ea a scăpat ca prin minune pentru că a fost scoasă de un alt şofer, înainte ca autoturismul să fie cuprins de flăcări.

La sosirea pompierilor militari, maşina ardea generalizat. Salvatorii au transportat-o pe şoferiţă, care era inconştientă, la UPU Tulcea.

„Din primele verificări a rezultat faptul ca o femeie de 39 de ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, județul Tulcea, în timp ce conducea un auto pe DN22-E87( intersecția Cataloi- Mihail Kogălniceanu) a părăsit partea carosabilă, intrând în coliziune cu un copac de pe marginea drumului. În urma impactului autoturismul a luat foc.
În urma accidentului a rezultat rănirea conducătorului auto”, au precizat reprezentanţii IPJ Tulcea, conform Tulceanoastra.ro.

Citeşte şi: Un incendiu a izbucnit la spitalul CFR din Cluj, de la un scurtcircuit. 3 persoane au fost evacuate

DailyBusiness
Erdogan amenință Israelul cu intervenția: Tensiunile dintre Ankara și Ierusalim escaladează
Spynews
Nuțu Cămătaru și soția lui au fost nași de cununie! Imagini de la ceremonie
Fanatik.ro
Caz șocant în fotbal! Arbitrul a fost împușcat mortal chiar în fața jucătorilor
Capital.ro
Bilete la tratament balnear în 2026. Guvernul a aprobat oficial. Ce pensionari vor merge gratis
Playtech.ro
Un bloc din București a fost scos la vânzare integral. Suma cerută pentru cele 50 de apartamente
Adevarul
Pățania unei românce în Maroc, unde a fost la un pas de a rămâne pe cont propriu în deşert: „Cea mai mare țeapă pe care am luat-o”
wowbiz.ro
Ultimul drum pentru Mihai și David, tinerii morți în accidentul din pădurea Snagov. Scene sfâșietoare de la înmormântare. Părinții victimelor, la capătul puterilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Sute de zboruri ar putea fi anulate în următoarele săptămâni, în Europa! Totul depinde de situația din Orientul Mijlociu
iamsport.ro
BOMBĂ! Rapid i-a găsit deja înlocuitor lui Gâlcă: un antrenor din SuperLiga! ”Am auzit că au semnat contractul”. Cât costă rezilierea înțelegerii actualului tehnician
MediaFlux
PAPARAZZI Șeful ITM București, Costel Grojdea, vine zilnic la instituție cu un Lamborghini Urus de 300.000 de euro FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
Trump, avertisment șocant către Europa
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj