Grav accident pe E85, cu două TIR-uri şi un autoturism. Patru persoane au murit VIDEO

În accidentul produs în judeţul Buzău au fost implicate două TIR-uri şi un autoturism. Patru persoane şi-au pierdut viaţa.
Romania TV
20 iun. 2012, 13:08
Grav accident pe E85, cu două TIR-uri şi un autoturism. Patru persoane au murit VIDEO

Accidentul s-a produs la ieşirea din localitatea Limpeziş, din judeţul Buzău. În coliziune au fost implicate două TIR-uri şi un autoturism, iar trei persoane şi-au pierdut viaţa.

Potrivit martorilor, accidentul a fost cauzat de explozia cauciucului unui TIR. Maşina de mare tonaj a intrat apoi în derapaj, a pătruns pe contrasens şi a lovit frontal un autoturism, care a fost proiectat pe câmp. Şoferul autoturismului, un brăilean de 27 de ani, a murit în urma impactului. El a fost transportat la spital, iar anchetatorii îl vor audia pentru a stabili condiţiile în care s-a produs accidentul. El va fi, cel mai probabil, acuzat de ucidere din culpă.

Un alt mastodont, care circula regulamentar, a izbit şi el autotrenul derapat şi ambele au luat foc. După stingerea flăcărilor, în cabina TIR-ului care circula regulamentar au fost găsite trei corpuri carbonizate, al şoferului şi ale altor doi pasageri. Şoferul TIR-ului care a provocat accidentul a fost proiectat prin parbriz în momentul impactului.

Circulaţia în zonă a fost întreruptă, iar la faţa locului au acţionat două autospeciale de pompieri pentru stingerea incendiului, două ambulanţe şi mai multe echipaje de poliţie.

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Scandal la Evaluarea Națională. Ce s-a întâmplat după ce lucrările au fost predate. Dezvăluirile făcute de un profesor
Fanatik.ro
Când se trage la sorți țintarul din SuperLiga 2026-2027. LPF a stabilit data oficială a evenimentului. Update
Capital.ro
Scumpiri la pompă după câteva zile de pauză. Șoferii plătesc mai mult. Cât costă acum benzina și motorina
Playtech.ro
De ce nu mai investesc românii în titluri de stat? Fidelis a înregistrat cel mai slab rezultat din ultimii ani
Adevarul
„Pe Instagram mă simt ultimul om”. Dezbaterea virală care scoate la iveală un fenomen îngrijorător: statutul social cumpărat pe datorie
wowbiz.ro
Afecțiunea de care suferă Cheloo. Rapperul a dezvăluit chiar el ce problemă are
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cod portocaliu și galben de vijelii și furtuni cu grindină! Județele vizate de avertizarea meteo imediată
iamsport.ro
A numit ”singura echipă care îi poate pune probleme Spaniei” la CM 2026: ”Ascultați ce vă spun!”
MediaFlux
Beneficii pentru românii de peste 40 de ani. Mulți nu știu că au acest drept gratuit în țara noastră
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?