Haos în China, mulţi şoferi au făcut atacuri de panică. S-au temut că vor muri striviţi VIDEO

Vântul puternic a provocat haos pe străzile din China, o gigantică lună gonflabilă fiind purtată pe şosele, printre maşini.
Filip Stan
15 sept. 2016, 14:07
Haos în China, mulţi şoferi au făcut atacuri de panică. S-au temut că vor muri striviţi VIDEO

Imaginile au fost surprinse în Fuzhou, capitala Provinciei Fujian, din sud-estul Chinei. Gigantica lună gonflabilă făcea parte din decorul unui festival care se desfăşura în oraş, dar taifunul a desprins-o de la locul ei şi a aruncat-o în stradă.

Pe jumătate dezumflată, luna s-a rostogolit peste maşini şi oameni, populaţia fiind foarte speriată, cei aflaţi la distanţă temându-se ca sfera să nu fie contondentă, iar cei aflaţi în imediata ei cale temându-se şi ei că vor fi striviţi.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Noi informații în cazul fetei de 13 ani care și-a înjunghiat tatăl pentru a-și salva mama! Ce a declarat viceprimarul localității
Fanatik.ro
Bogdan Baratky, concluzie amară pentru jucătorul Rapidului după „Primvs Derby”: „Cu lotul valid, va fi greu să îl mai regăsim titular”
Capital.ro
Regulă la bloc în 2026. Proprietarii nu pot refuza. Sunt obligați chiar dacă nu sunt de acord cu aceste lucrări
Playtech.ro
Românii cheltuie mai puțin pentru servicii. Domeniile în care încasările au scăzut cel mai mult în 2026
Adevarul
Marea ipocrizie de la Evaluarea Națională: de ce preferăm note umflate în locul unei testări reale
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Cine suportă costurile tratamentului Alinei Pușcău din America. Dan Alexa, dezvăluiri despre starea modelului: „Costă undeva la jumătate de milion. Situația e gravă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O fetiță de 4 ani și-a pierdut viața pe patul de spital, după ce a fost infectată cu difterie
iamsport.ro
A spus care ar fi motivul real pentru care Baiaram nu a plecat încă de la Craiova: ”Asta e de fapt povestea!”
MediaFlux
Războiul merdenelelor vs. croissante continuă, chiar dacă La Mița Biciclista și Edmond Niculușcă și-au pus cenușă în cap și și-au cerut, târziu, scuze. Nea Mihai a dat lovitura, în timp ce primarul Ciucu s-a băgat și el în seamă
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat