Imaginile zilei vin de la Arad. Un bărbat a fost surprins în timp ce s-a aruncat de la etajul şase al unui bloc. Omul a decedat

Un bărbat de doar 40 de ani şi-a pus capăt zilelor, sâmbătă seara, după ce s-a aruncat de la etajul şase al unui bloc din Arad.
Filip Stan
12 iun. 2021, 21:42
Imaginile zilei vin de la Arad. Un bărbat a fost surprins în timp ce s-a aruncat de la etajul şase al unui bloc. Omul a decedat

Imaginile zilei vin de la Arad. Sâmbătă după-amiaza în jurul orei 17.37, poliţia a fost sesizată prin apel 112, că un bărbat se află pe acoperișul unui bloc cu 6 etaje având un cuțit în mână și amenințând că se omoară.

Imaginile zilei vin de la Arad. Un bărbat a fost surprins în timp ce s-a aruncat de la etajul şase al unui bloc. Omul a decedat

La fața locului s-au deplasat în cel mai scurt timp polițiștii, pompierii și un echipaj SMURD.

Polițiștii au încercat să dialogheze cu bărbatul însă acesta nu a cooperat deloc și s-a aruncat de pe bloc. S-au efectuat manevre de resuscitare de către echipajul SMURD însă din păcate fără succes, fiind declarat decesul bărbatului.

De altfel, surse de la faţa locului au declarat că înainte de a se arunca, bărbatul s-ar fi înjunghiat în abdomen cu un cuțit avut asupra sa.

Citeşte şi: Klaus Iohannis ar trebui să convoace CSAT pentru situaţia tensionată de la Marea Neagră. Avertismentul lui Mihai Fifor, fost ministru al Apărării: „Suntem doar la o aruncătură de băţ de butoiul cu pulbere”
“Astăzi, în jurul orei 17.37, am fost sesizați prin apel 112, despre faptul că un bărbat se află pe acoperișul unui bloc cu 6 etaje având un cuțit în mână și amenințând că se omoară. La fața locului s-au deplasat în cel mai scurt timp polițiștii, pompierii și un echipaj SMURD.

Polițiștii au încercat să dialogheze cu bărbatul însă acesta nu a cooperat deloc și s-a aruncat de pe bloc. S-au efectuat manevre de resuscitare de către echipajul SAJ însă din păcate fără succes, fiind declarat decesul bărbatului.

Din verificări a reieșit ca este vorba de un bărbat de 32 de ani din municipiul Arad acesta nefiind în evidențe cu boli psihice.″, se arată într-un comunicat transmis de autorităţi, potrivit aradon.ro.

Atenţie, urmează imagini cu un puternic impact emoţional:

Citeşte şi: Gest cutremurător, făcut de o româncă în Italia. S-a aruncat în faţa trenului şi a scăpat miraculos. Mecanicul locomotivei: „Credeam că a fost făcută bucăți”

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
S-au aruncat deja primele înțepături la Survivor! Faimoșii și Războinicii, replici acide din prima săptămână în Dominicană
Fanatik.ro
Cum s-a destrămat Dinamo 89! Culisele transferului lui Florin Răducioiu în Italia: „A semnat imediat după meci. L-a vrut Lucescu la Pisa”
Capital.ro
S-a stins din viață un mare antrenor al României. A fost un campion al clubului CS Rapid
Playtech.ro
Calcul cote succesorale legale 2026. Cine şi cât moşteneşte?
Adevarul
Piața construcțiilor: ce se va întâmpla cu prețurile apartamentelor în 2026
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Iulian s-a stins din viață la 22 de ani, în Germania! Tatăl tânărului a primit vestea în prima zi a anului 2026: „De astăzi e oficial, am rămas fără puiul meu drag!”
iamsport.ro
Finanțatorul din SuperLiga care ar fi, de fapt, miliardar în euro. S-ar afla în top 7 cei mai bogați români
MediaFlux
Cadastru gratuit în zonele rurale: înregistrarea proprietăților și succesiunilor, fără costuri pentru cetățeni
stirilekanald.ro
Anunț foarte important pentru români!
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend