Incendiu puternic în Giurgiu. O femeie a murit

Un incendiu a avut loc, în noaptea de sâmbătă spre duminică, în Giurgiu. O femeie în vârstă de 77 de ani a murit. 
Romania TV
09 feb. 2020, 07:08
Incendiu puternic în Giurgiu. O femeie a murit

„În noaptea de sâmbătă spre duminică, pompierii din cadrul Detaşamentului Giurgiu au fost solicitaţi să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă, pe strada Banat din municipiul Giurgiu. La faţa locului s-au deplasat două autospeciale de stingere cu apă şi spumă şi o ambulanţă de la Serviciul Judeţean de Ambulanţă. Până la sosirea echipajelor, din incinta imobilului a fost scoasă de către apropiaţi o femeie, în vârstă de 77 ani, intoxicată cu fum. Aceasta a fost preluată de SAJ pentru acordarea primului ajutor medical, însă, din păcate, nu a răspuns manevrelor de resuscitare”, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă, Nicoleta Beianu.

La momentul sosirii, echipajele de pompieri au constatat faptul că incendiul se manifesta lângă sobă, între aceasta şi perete fiind depozitate lemne.

În urma incendiului au ars materialele textile aferente unei camere de locuit şi lemnele de foc aşezate în jurul sobei. Pompierii au stabilit faptul că jarul căzut din sobă a fost cauza incendiului.

Citeşte şi Incendiu de proporţii lângă Bucureşti. La faţa locului au ajuns 16 maşini de pompieri VIDEO

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Tavanul unui hotel din Sibiu s-a prăbușit peste oamenii din piscina interioară. Planul roșu a fost activat de urgență
Fanatik.ro
Jucătorul uriaș de la națională care juca remi la ora 2 noaptea: „Nu vreau să distrug eu statui”
Capital.ro
S-a dat lege nouă la bloc. Datornicii cu restanțe la întreținere, direct vizați. Asociația de proprietari le va lua banii rapid
Playtech.ro
Când ai voie să speli haine după Crăciun, potrivit tradiției. Ce spun preoții
Adevarul
Presa maghiară critică autostrada A7: „Proiectul ridică în continuare semne de întrebare”
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Cum influențează perioadele necontributive vechimea în muncă la pensie
iamsport.ro
Echipa din Liga 1 care ”merita să câștige titlul”, dar nu a reușit pentru că ”nu a uns niște uși când a trebuit”
MediaFlux
Tradiți și obiceiuri de Sfântul Ștefan. Cui îi spunem la mulți ani pe 27 decembrie și ce este interzis în a treia zi de Crăciun
stirilekanald.ro
Crimă șocantă de Crăciun! Un bărbat de 36 de ani, ucis într-un scandal cu peste 20 de persoane. Victima a fost lovită în zona capului de 4 persoane, inclusiv un minor de 14 ani, pe care nu îi cunoștea
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend