Incident macabru. Un bărbat şi-a ucis unchiul cu o cârjă pentru că îşi făcea nevoile în faţa casei

Un bărbat de 38 de ani, din comuna vasluiană Tutova, a fost arestat preventiv, astăzi, sub acuzația de omor, după ce și-ar fi ucis unchiul în bătaie cu o cârjă pe motiv că-și făcea nevoile în fața casei, agresorul fiind deja în atenția polițiștilor după ce primise ordin de restricție față de părinți.
Romania TV
06 oct. 2015, 17:00
Incident macabru. Un bărbat şi-a ucis unchiul cu o cârjă pentru că îşi făcea nevoile în faţa casei

Cadavrul victimei, care avea numeroase fracturi și capul strivit, a fost descoperit a doua zi de către o femeie care venise în vizită, aceasta alertând Poliția, potrivit Reporter NTV.

Citeşte şi Tânăr arestat după ce a intrat în casa unei femei şi a violat-o

În urma investigațiilor, autorul crimei a fost identificat și prins apoi de către polițiști.

Autorul a recunoscut crima, mărturisind chiar motivul care l-a determinat să-l lovească pe unchiul său. Bărbatul de 38 de ani era cunoscut ca agresiv, drept dovadă fiind acel ordin de restricție stabilit de către instanță împotriva sa. Mai mult decât atât, în urmă cu o lună, victima a ajuns la spital cu o fractură la picior, provocată de nepotul său„, a declarat purtătorul de cuvânt al Parchetului de pe lângă Tribunalul Vaslui, Alice Ruja.

Reținut inițial de polițiști, bărbatul de 38 de ani a fost prezentat instanței, marți după-amiază, cu propunerea de arestare preventivă. Magistrații Tribunalului Vaslui au acceptat propunerea, pe numele tânărului fiind emis mandat pe o perioadă de 30 de zile, sub acuzația de omor.

Citeşte şi Fata violată din Vaslui îşi anunţase nunta în sat înainte să fie abuzată. Cu cine voia să se mărite

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Fosta amantă a lui Sorinel Copil de Aur a trecut la amenințări: “Nu mi-e frică de pușcărie”
Fanatik.ro
Fanii Rapidului, ironii după umilința trăită de FCSB în Conference League: ”AU..DA ce seară frumoasă!”
Capital.ro
Prețuri carburanți vineri, 31 iulie. Cât costă benzina și motorina înainte de weekend. Cele mai mici tarife
Playtech.ro
Insula privată din România care se vinde la preț de apartament de lux în București. Ce include proprietatea
Adevarul
A murit Ion I. Brătianu, considerat ultimul descendent direct al familiei care a marcat politica României moderne. Avea 87 de ani
wowbiz.ro
Medicii au stabilit cu ce boală se confruntă, de fapt, Miruna! Adolescenta în vârstă de 18 ani se află în stare gravă, după ce a contractat o bacterie pe litoral
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Primarul unei comune din Alba, găsit fără viață în podul casei. Și-ar fi pus capăt zilelor
iamsport.ro
Victor Becali a dat cărțile pe față în legătură cu ”ruptura” dintre el și vărul Gigi: ”Mărginași cărora le place să se trezească vorbind!”
MediaFlux
Horoscop 31 iulie 2026. Vinerea neagră a zodiacului! Ghinion, tensiuni și probleme pentru mai mulți nativi
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România