Incidenţa cazurilor COVID-19 la 31 octombrie. Scenariu ROŞU în 9 judeţe şi în Bucureşti, două se apropie de incidenţa 5

Incidenţa cazurilor COVID-19 la 31 octombrie. Bucureştiul şi alte nouă judeţe sunt în scenariul roşu, iar două dintre acestea se apropie de incidenţa 5. Este vorba despre Cluj şi Sălaj.
Romania TV
31 oct. 2020, 10:51
Incidenţa cazurilor COVID-19 la 31 octombrie. Scenariu ROŞU în 9 judeţe şi în Bucureşti, două se apropie de incidenţa 5

Incidenţa cazurilor COVID-19 la 31 octombrie. Bucureştiul se menţine în scenariul roşu, autorităţile anunţând o incidentă de 3.73 la mia de locuitori. Alte nouă judeţe au un coeficient al infectărilor cumulate la 14 zile, raportate la 1.000 de locuitori, peste 3. 

Cea mai gravă situaţie este în judeţele Sălaj şi Cluj, unde incidnţa se apropie de 5 cazuri COVID-19 la mia de locuitori.

În Sălaj incidentţa cumulată a cazurilor în ultimele zile la 1.000 de locuitori a ajuns la 4.76, iar la judeţul Cluj la 4.61. Incidenţă pentru 4 s-a înregistrat şi în Alba (4.01) şi Timiş (4.15).

Alte judeţe cu incidenţă peste 3 sunt: Arad, Bihor, Harghita, Mureş, Sibiu.

 

 

BILANŢ coronavirus 31 octombrie.

Numărul pacienţilor infectaţi cu virusului SARS-COV2 a căror stare se agravează şi au nevoie să fie transferaţi la Terapie Intensivă creşte alarmant în România. Grupul pentru Comunicare Strategică a anunţat, sâmbătă, că 923 de pacienţi sunt internaţi în prezent la ATI, cu şase mai mulţi decât vineri. Numărul cazurilor noi raportate în ultimele 24 de ore este de 5.753, a mai anunţat GCS.

De asemenea, încă 101 persoane infectate cu coronavirus au murit. 

DailyBusiness
Costul orar al forței de muncă în România a crescut semnificativ în trimestrul IV 2025
Spynews
Fiul lui Nicolae Guță a fost prins drogat și fără permis la volan. A fost reținut de poliție
Fanatik.ro
Cu ce „mașină” se deplasează scriitorul Radu Paraschivescu. Răspunsul dat lui Ilie Dumitrescu: ”Am un 335 / Doamne apără și păzește”
Capital.ro
Lege în România. Se pierde dreptul la proprietate. Proprietarii de terenuri și locuințe nu mai pot face nimic
Playtech.ro
Cât înseamnă un baril în litri. Preţul petrolului continuă să crească, avertismentul specialiştilor
Adevarul
Operațiunea Epic Fury. SUA ar fi scufundat portavionul iranian pentru drone Shahid Bahman Bagheri. Imagini din timpul atacului
wowbiz.ro
S-a dat alarma în Covasna! Autoritățile au început căutările după ce Emil Gânj ar fi fost văzut într-o pădure
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Circulație OPRITĂ pe A7! Accident CUMPLIT acum... Vezi mai mult
iamsport.ro
Fostul finanțator din Liga 1 e convins că România nu va ajunge la Mondial: ”Cu Lucescu cel Bătrân și căpitanul Hagi jr? Lăsați-vă speranțele la poarta Stambulului!”
MediaFlux
Secretul bine ascuns de Donald Trump. De ce i-au făcut pastorii creștini slujbă la Casa Albă VIDEO
stirilekanald.ro
Bărbat ucis de propriul frate și aruncat în...
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj