Ion Iliescu: Înţeleg preocuparea PSD pentru un candidat propriu la alegerile prezidenţiale

Preşedintele de onoare al PSD, Ion Iliescu, a declarat, marţi, că înţelege preocuparea existentă în partid de a avea propriul candidat la alegerile prezidenţiale din 2014, el precizând, în urma unei întrebări, că nu doreşte să se pronunţe personal asupra acestei chestiuni.
Romania TV
22 oct. 2013, 09:12
Ion Iliescu: Înţeleg preocuparea PSD pentru un candidat propriu la alegerile prezidenţiale

Solicitat să comenteze faptul că în PSD există voci care spun că ar trebui ca partidul să dea un candidat propriu la prezidenţiale, Iliescu a răspuns: „E o chestiune de judecată politică”.

„Înţeleg această preocupare, este cel mai mare partid, a fost totdeauna cu reprezentantul său. Ei, într-o alianţă, se ajunge şi la asemenea decizie când se judecă lucrurile în interes comun”, a adăugat Iliescu.

Întrebat dacă personal ar vrea ca PSD să dea un candidat propriu, Iliescu a răspuns: „Nu vreau să mă pronunţ asupra acestei chestiuni”.

DailyBusiness
Și-au făcut cruce când au văzut nota de plată. Incredibil pentru ce au fost taxați patru turiști la o terasă din Italia!
Spynews
Hidrologii anunță prăpăd în mai multe zone din România! A fost emis cod portocaliu de inundații. Unde vor lovi puhoaiele
Bzi.ro
Cum arată părinții lui Andrei Lemnaru de la Insula Iubirii 2025. Imaginea care a devenit virală
Fanatik.ro
Calvarul trăit de oamenii săraci în unul dintre cele mai bogate orașe din lume. Locuiesc în condiții ireale, iar unele apartamente seamănă cu o cușcă
Capital.ro
România ține doliu. S-a stins din viață Ioan Donca. Am pierdut un om pe care toată planeta l-a respectat
Playtech.ro
Greşeala de protocol făcută de Ilie Bolojan la Chişinău! Nici nu a coborât bine din maşină şi premierul României a...
Adevarul
Mărturii cutremurătoare despre crima de la Craiova: cu ultimele puteri, profesoara i-a zis fiicei sale să iasă din apartament
wowbiz.ro
Scena SFÂȘIETOARE cu fetița Silvanei, în timp ce își ținea mama înjunghiată de mână. Ultimele cuvinte pe care a apucat să i le spună fiicei sale, înainte să moară. TULBURĂTOR
Evz.ro
Ministrul Apărării dezminte zvonurile alarmiste: Nu începe niciun război
Prosport.ro
FOTO. Femeia care ia bani pentru pozele cu ea și pentru a ieși la întâlniri cu bărbați
kanald.ro
Gheorghe Vranciu a murit la locul de muncă. Ireal ce a făcut șefa lui când bărbatul a acuzat stări de rău. Fiul victimei face declarații cutremurătoare
Cancan.ro
Unde a fost plecată Silvana Dăogaru, cu 3 zile înainte să fie ucisă de soț. Părinții profesoarei de 44 de ani sunt implicați
iamsport.ro
Legendarul Roger Federer a ajuns lângă Ion Țiriac. Forbes face un anunț uluitor
MediaFlux
Tensiuni majore în Coaliție! Pachetul 2 de măsuri fiscale, blocat! Pachetul 2 de măsuri fiscale, blocat
stirilekanald.ro
„Mi-a dat viaţa complet peste cap!” Polițistul atacat cu sabia de un interlop, dezvăluiri emoționante. În ce stare se află Ciprian acum, la 8 ani de la incident: „Mi-aş dori să am sănătatea înapoi”
Durere, reumatism, vene varicoase și artrită: remedii naturale și cum să le folosești corect