Ipoteză şoc în cazul atacului asupra prezentatoarei Mirela Vaida. „Ori a mai fost în platou, ori cineva a îndrumat-o”

Mirela Vaida a fost victima unui atac cu piatră. S-a întâmplat vineri chiar în platoul emisiunii pe care aceasta o prezinţă la Antena 1. Femeia care a aruncat cu un bolovan în direcţia Mirelei Vaida a fost reţinută de poliţişti şi dusă la Obregia. Un colegul de televiziune vine cu o ipoteză șoc în cazul atacului asupra Mirelei Vaida. "Ori a mai fost în platou, ori cineva a îndrumat-o".
Alina Costache
20 mart. 2021, 15:18
Ipoteză şoc în cazul atacului asupra prezentatoarei Mirela Vaida.

Mirela Vaida a fost atacată vineri, în timp ce prezenta în direct emisiunea ”Acces Direct”. O femeie dezbrăcată a intrat în platoul emisiunii avânt asupra sa un boloban pe care l-a aruncat în direcţia prezentatoarei TV.

Un coleg de-ai Mirelei Vaida vine acum cu o ipoteză șoc. Jurnalistul Sorin Ovidiu Bălan a povestit pentru DC News ce s-a întâmplat la „Acces Direct”. Potrivit lui Sorin Ovidiu Bălan, atacatoarea Mirelei Vaida „a venit întâi în parcarea din spate, acolo unde este o rulotă părăsită”, s-a dezbrăcat complet de haine și a intrat pe o ușă nepăzită, ce dă direct în platou, „pe care o știm doar noi” și s-a uitat.

Citeşte şi: Mirela Vaida, de nerecunoscut după ce a fost atacată cu bolovani în platoul Acces Direct: „Mi-am văzut moartea cu ochii”

Sorin Ovidiu Bălan a mai povestit că atacatoarea „s-a întors, s-a pitit după tomberoane, după care, când a auzit semnalul că a început emisiunea, a intrat și a dat cu piatra”.

„Noroc ca nu a nimerit-o pe Mirela. Mai avea două pietre în sacoșa pe care a lăsat-o la îndemână.”, a mai spus Sorin Ovidiu Bălan pentru DC News.

Cameramanii au reușit să o imobilizeze și au dus-o în protocol. Între timp, femeia țipa că vrea ca Mirela „să-i dea banii”.

Sorin Ovidiu Bălan este de părere că crede că femeia fie a mai fost în platou, fie cineva a îndrumat-o.
„După părerea mea, femeia n-avea cum să vina din Iași și să nimerească intrarea. Ori a mai fost în platou, ori cineva a îndrumat-o.”, a mai spus Sorin Ovidiu Bălan pentru DC News.

Întrebat dacă totuși cineva a recunoscut-o, jurnalistul a spus că „am căutat”, dar nu a recunoscut-o nimeni.

Citeşte şi: Cine era femeia care a atacat-o pe Mirela Vaida la „Acces Direct”. Femeia a fost internată la Spitalul de Psihiatrie Obregia!

Atacatoarea Mirelei Vaida a fost identificată și dusă la Spitalul Clinic de Psihiatrie Prof. Dr. Al. Obregia București. Este vorba despre o femeie de aproximativ 40 de ani, din Iaşi, aflată în evidenţa medicilor cu probleme psihice.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Meteorologii ANM au anunțat cum va fi vremea la început de toamnă. La ce temperaturi să ne așteptăm
Fanatik.ro
Cum poate încasa Universitatea Craiova 2,7 milioane de euro pe drepturile tv de la UEFA în funcție de rezultatele din play-off-ul Champions League
Capital.ro
Datoria publică pune o presiune tot mai mare pe bugetul României. Avertismentul lui Petrișor Peiu: A ajuns la 1194 de miliarde de lei
Playtech.ro
Ai voie să faci grătar în spatele blocului? Locurile în care o friptură la iarbă verde se poate termina cu amendă
Adevarul
Vacanță în Delta Dunării, pe ape la niveluri record. Guvernatorul Florin Stăneață: „Se poate ajunge în orice punct de interes”
wowbiz.ro
„Am intrat în metastază” Alina Pușcău, anunț cutremurător înainte să intre în operație! Vedeta a transmis un mesaj emoționant fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O nouă dronă a fost doborâtă pe teritoriul României. Ministrul Apărării a făcut anunțul
iamsport.ro
Gigi Becali i-a forțat plecarea antrenorului de la FCSB, iar rivalii au jubilat: ”Acum avem mai multe șanse!”
MediaFlux
Ce pensie primești dacă nu ai muncit nici măcar o zi în viața ta. Banii se acordă începând cu vârsta de 65 de ani
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat